2024.07.03., szerda - Kornél, SomaZalaegerszeg időjárása

Egy negyednyi rémálom, de győzelem

2016. január 11. hétfő, 08:51

Marso Nyíregyházi KK - Zalakerámia ZTE KK 71-81 (10-30, 33- 11, 13-20, 15-20)

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Nyíregyháza, 600 néző. Jv.: Hegedüs, Gál, Pozsonyi.

Nyíregyháza: Szavics, Unruh (19/9), Miller (8/3), Nagy K., Krisztanovics (19). Csere: Lekli (5), Bus (12), Molnár (5), Kósa (3/3). Szakmai igazgató: Sitku Ernő

ZTE: Govens (18/3), Gáspár (7/3), Kerpel Frónius (12), Mohácsi (10/6), Pantelics (11/3). Csere: Velkey (6), Krapics (17/15), Kis, Fekete. Vezetőedző: Bencze Tamás.

A Kinney nélkül - akinél vakbélgyulladást diagnosztizáltak - felálló zalaiak magabiztosan kezdték a mérkőzést. Jól dobták a hárompontosokat, s a védekezésük is jónak bizonyult (7. p.: 7-16). A negyed végére húsz pontos ZTE vezetést mutatott az eredményjelző. A második 10 perc rémálom volt a vendégek számára. A hazaiak védekezése feljavult, a vendégek támadó játéka pedig szétesett. A ZTE játszi könnyedséggel pazarolta el 20 pontos előnyét Nem jöttek be a 3 pontosok, Bencze Tamás pedig hiába kért többször időt, nem sikerült felráznia csapatát. Szünetben már a házigazdák vezettek két ponttal (43-41). Fordulás után rövid ideig még tartotta a nyírségiek lendülete (22. p.: 43-38). A harmadik negyed közepétől azonban a ZTE ismét átvette az irányítást, javuló védekezés után pontosabbak lettek a támadások, és átvette a vezetést. A zalaiaknak végül is sikerült izgalom mentessé tennie a találkozó hajráját.

Tanulságos mérkőzést játszott a ZTE. Az első negyed után hagyta a padlóról felállni a Nyíregyházát. A folytatásban nagyot küzdve hullámzó teljesítménnyel is értékes győzelmet aratott.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Örülök, hogy győztünk, fontos volt, hogy jól kezdjük az évet. A szünetben rendet tettünk a fejekben, s a második félidőben már mi irányítottunk.