CMB Cargo-UNI Győr - ZTE NKK 72-46 ( 18-10, 15-9, 21-13, 18-14)

Győr, 300 néző. Jv.: Rácz, Menyhárt, Vida. NB I-es női koráslabda mérkőzés.

Győr: Radocsaj (19/3), Laklóth (16/9), Horváth (2), Grigaluaskyte (8), Damian (13).Csere: Török, Koch (4), Varga (10). Vezetőedző: Völgyi Péter.

ZTE: Nagy D. (12/6), Licskai (7), Szélesy (6), Böröndy (2), Horváth Zs. (2). Csere: Kovács (4), Velkey, Jurkó, Orsó (9/3), Szalay (4). Vezetőedző: Gáll Tamás.

Nagy D. révén egy hárompontossal a ZTE szerzett vezetést. A vendégek öt percig tartották a lépést a jóval erősebb kerettel rendelkező hazaiakkal szemben (5. p.: 9-8). A Győr fokozatosan húzott el, egyre inkább érvényesítette nagyobb tudását. Állandósult a tíz pont feletti különbség a két csapat között. (19.: 32-19). Fordulás után tovább robogott a hazai együttes, és rövidesen már 20 ponttal vezetett. (27. p.: 52-32). A zalaiak főleg támadásban gyengélkedtek, a Rába-partiak kényelmes tempóban is növelni tudták előnyüket. Az utolsó negyedben mindkét oldalon bőven kaptak játék lehetőséget a fiatalok, de a hazaiak előnye így sem csökkent.

A házigazdáknak egykor mumusa volt a zalai csapat. A bajnokság előtt a Győr tovább erősödött, a ZTE játékoskerete viszont gyengült. Nem lehetett kétséges, hogy melyik csapat nyeri a találkozót.

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - A kosárlabda fontos mutatóiban -dobáspontosság, lepattanózás és még folytathatnám a felsorolást - magasan fölénk kerekedett a Győr, s ilyen különbséggel is megérdemelten nyert.