Gyenge játékkal

2014. január 12. vasárnap, 12:51

Atomerőmű SE Paks – Zalakerámia ZTE KK 88-51 (25-12, 18-13, 24-11, 21-15)

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Paks, 800 néző. Jv.: Kapitány, Hegedüs, Radnóti.

Paks: Mc Gruder (11/3), Körtélyesi (7/3), Szabó (8/6), Vaugh (16), Tóth Á. (12). Csere: Baki (6/6), Eiligensfield (16/6), Medve (3/3), Keppel (2), Kovács Á. (2), Antóni, Illés. Vezetőedző: Braniszlav Dzunics.

ZTE: Boston (5/3), Gáspár (9/9), Plumb (4), Safford (10/6), Lekli (6). Csere: Koma, Kámán (2), Kovács Á. (4), Czinger (2), Puszta (1), Velkey (8/6). Megbízott edző: Heinrich Róbert.

Völgyi Péter távozása után sem ment jobban a ZTE csapatának. A hazaiak játszi könnyedséggel húztak el a találkozó elején. Az egerszegi csapat öt perc után szerezte első kosarát Lekli révén (9-2). A 8. percben már 10 pont volt a Paks előnye (20-10). A vendégek főleg támadásban gyengélkedtek A hazai csapat menetelése a második negyedben is tovább tartott. A paksiaknál Dzunics mester sokat cserélt, ennek ellenére tovább nőtt a különbség a két csapat között. Szünet után sem változott a játék képe. Macska-egér harc folyta a pályán, az éllovas tovább növelte előnyét. A hajrában mindkét oldalon a cserék is pályára léptek. A ZTE-ben Velkey ügyes, pontot érő megmozdulásai jelentettek némi gyógyírt a zalaiak számára.

A paksi súlyos vereség bebizonyította, hogy a ZTE mély gödörbe került.

Heinrich Róbert megbízott vezetőedző: - Gyengén játszottunk, pontatlanul dobtunk. A héten történt események a vártnál jobban megviselték a fiúkat.

Koma Dániel, a ZTE játékosa: - Nem tudtuk megszorítani az éllovast, szétesően játszottunk, a Paks nagy különbségű győzelme megérdemelt.