2024.07.03., szerda - Kornél, SomaZalaegerszeg időjárása

A végjátékban dőlt el

2016. április 10. vasárnap, 11:44

Zalakerámia ZTE KK - Szolnoki Olaj KK 72-76 (14-25, 14-7, 22-25, 22-19)

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Középszakasz, felsőház. Zalaegerszeg, 2000 néző. Jv.: Földházi, Söjtöry, Praksch.

ZTE: Kinney (14), Govens (22/9), Mohácsi (4), Kerpel-Frónius (9/3) Pantelics (10/3) Csere: Balmazovics (10/6), Velkey (3/3) Czinger Vezetőedző: Bencze Tamás.

Szolnok: Burell (6), Vojvoda (22/12), Kovács P. (5/3) Jones (8), Keller (5) . Csere: Boriszov (15/9), Wittman (15/9), Gregory. Vezetőedző: Sztojan Ivkovics.

Kezdeti kosárváltás után két percig nem találtak a gyűrűbe a csapatok. (3. p.: 2-2). Kerpel-Frónius 3 pontosa után vezetett a ZTE, de a vendégek gyorsan fordítottak. (8. p.: 14-19). A Tisza-partiak támadásban sokkal pontosabbak voltak az első tíz perc során. A második negyed elején kevés kosár esett, öt perc alatt mindössze 2 pontot dobott a vendégcsapat, de a zalaiak sem jeleskedtek. Ezután a Szolnok megrázta magát, ültek a dobásai és ellépett ellenfelétől (17. p.: 22-32).

A hátra lévő időben a ZTE szerzett kosarakat és felzárkózott. Fordulás után két pontra is megközelítette ellenfelét a az egerszegi csapat (22. p.: 30-32). Bencze Tamás reklamálás után technikait kapott, amelyből a vendégek ismét megléptek. (25. p. 39-50). Hazai időkérés után legjobbkor jött Pantelics és Balmazovics triplája . A vendégeknél Vojvoda is szórta a hárompontosokat. Nem adta fel a ZTE, szívósan küzdve a mérkőzés végére átvette a vezetést (38. p.: 70-68). A Szolnok azonban újítani tudott, míg a zalaiak támadásban hibáztak, vereség lett a vége.

A ZTE játékosai minden dicséretet megérdemelnek, akkor sem adták fel, amikor a vendégek többször 10 ponttal is elhúztak.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - A Szolnok kihasználta hibáinkat, megérdemelten nyert. Ennek ellenére apró momentumokon dőlt el a mérkőzés.. Támadásban főleg az első félidőben gyengélkedtünk. Megpróbálunk az Alba ellen javítani.

Sztojan Ivkovics, a Szolnok vezetőedzője: - Kis költségvetésből remek idényt fut a ZTE, ami mindenképpen dicséretes. A két csapat között az erősebb cserepad döntött a javunkra. Remélem, a város cégei észreveszik, hogy érdemes támogatni a ZTE-t.

Kis Attila, a ZTE technikai vezetője: - A mérkőzésen végig futottunk az eredmény után. A hajrára utolértük a Szolnokot, de a végjátékot a vendégek bírták jobban.