2024.07.03., szerda - Kornél, SomaZalaegerszeg időjárása

A hullámvölgyek ellenére visszavágtak

2016. január 25. hétfő, 07:11

MAFC - Zalakerámia ZTE 82-85 (20-29, 17-11, 15-30, 30-15)

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Budapest, 1000 néző. JV.:Cziffra, Kulcsár, Sallai.

MAFC: Smith (18/3), Misek (19/6), Kovács Á. (6), Lakits (2), Sihota (22/15). Csere: Debreczeni, Tursics , Mócsán (15/9). Vezetőedző: Garai Péter.

ZTE: Kinney (14/6), Govens (31/12), Kerpel Frónius (6), Mohácsi (14/6), Pantelics (19). Csere: Velkey (1), Krapics, Gáspár, Fekete, Czinger. Vezetőedző: Bencze Tamás.

A mérkőzéssel avatták fel a MAFC felújított csarnokát. A ZTE mindenképen el akarta rontani az avatót, szeretett volna visszavágni az őszi vereségért. Az első percekben fej-fej mellett haladta a két csapat (3. p.: 6-7). A vendégek a folytatásban 3 pontosok révén elhúztak (10. p.: 20-29). A ZTE sokadik gyenge második negyedét produkálta. Négy percig nem dobott kosarat, a fővárosiak felzárkóztak (14. p.: 26-29). Ezután ismét fej-fej mellett haladt a két csapat. Az edzői feddések az egerszegi öltözőben megtették hatásukat, mivel a ZTE a harmadik negyedben állva hagyta a MAFC-ot. Govens gyártotta a pontokat, Pantelics uralta a palánkok alatti területet, úgy nézett, ki eldőlt a találkozó sorsa. Másképp vélekedtek azonban erről a fővárosiak, a befejező 10 percben ledolgozták 20 pont körüli hátrányuk jó részét. A végén izgulni kellett a zalaiaknak, de végül meglett az újabb siker.

Rendkívül hullámzó teljesítménnyel nyert a Zalakerámia ZTE. Jobb csapatok ellen biztosan nem lesz megengedhető egy mérkőzésen belül ekkora forma ingadozás.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - A mérkőzés nagy részében irányítottunk. Az utolsó negyedben történtek nem nagyon tetszettek. Az ekkora hullámvölgyeket ki kell küszöbölni játékunkból.