2024.07.06., szombat - CsabaZalaegerszeg időjárása

A bronzért játszhatunk

2012. április 07. szombat, 07:48

ZTE NKK - Uniqa Euroleasing Sopron 51-68 (16-17, 13-13, 12-20, 10-18). NB I női kosárlabda-mérkőzés, rájátszás az 1-4. helyért. Zalaegerszeg, 300 néző. Jv.: Szabó, Söjtöry, Csabai.

img 0815 a

ZTE: Szalay (14/6), Varga (5), Zsovár (11/3), Czukor (12/3), Horváth Zs. (8). Csere: Ambrus (1), Bukovszki. Vezetőedző Gáll Tamás.

Sopron: Fűrész (12/6), Kurasova (9), Zavecz (6), Krnjics (16), Horti (14). Csere: Fegyverneki (7), Licskai, Szabó (4), Czank. Vezetőedző: Székely Norbert.

A hazaiak bravúrra készültek, tervüket azonban betegségek keresztezték. Vida le sem vetkőzött, Bukovszki és Szélesy szintén lázzal küzdött. A nehézségek ellenére a ZTE jól kezdte a mérkőzést, jól védekezett, a vendégeknek nem sikerült elhúzniuk (4. perc: 5-6). Kisebb hazai hullámvölgy után megléptek a soproniak, a ZTE azonban felzárkózott a negyed végére. A második negyedben továbbra is jól tartotta magát a hazai gárda. Főleg a remek védekezés után megszerzett labdákból voltak eredményesek.

img 0834 a

Sajnos Varga már a 17. percben kipontozódott. Ennek ellenére a 19. percben utolérte ellenfelét a ZTE (26-26) A nagy szünet után egy jó öt percig még tartotta magát a hazai csapat, de látszott, hogy a hat játékos nem bírja végig a találkozót. A 28. percben már hét ponttal vezettek a vendégek (41-48). A 4. negyed elején gyorsan tíz pont fölé nőtt a Sopron előnye. Két vendég 3 pontos után eldőlt a találkozó (35. p.: 43-57). Szalay kipontozódása után Bukovszki még pályára lépett. A találkozó végén a közönség vastapssal jutalmazta a ZTE teljesítményét. Joggal. Nagy kérdés, mi lett volna, ha teljes csapattal szerepel a hazai együttes...

A páros csatát a Sopron nyerte 2-0-ra. A ZTE a 3. helyért mérkőzik a folytatásban.

img 0842 a

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Ebben a helyzetben annak is örülök, hogy voltak részsikereink. A második félidőre elfáradtunk. Számomra viszont első a játékosok egészsége.

Székely Norbert, a Sopron vezetőedzője: - Alacsony színvonalú mérkőzésen a második félidőre felpörögtünk. A ZTE maximális hozzáállásához gratulálok.