Vezető hírek
56-os ünnepségek forgatókönyvei
A kötetet a Közösségek Hete rendezvénysorozat nyitányaként mutatták be a Deák Ferenc Megyei és Városi Könyvtárban. Kiss Gábor, az intézmény vezetője elmondta: a könyvtár tavaly nyújtott be pályázatot az 1956-os Emlékbizottsághoz a kiadvány megjelentetésére. A „Magyar szabadság éve” programsorozat keretében arra kérték a megye pedagógusait, hogy küldjenek forgatókönyveket az 1956-os forradalom iskolai megünneplésével kapcsolatban. A könyvtár egyszer már értékelte a pályaműveket, amik a pályázati támogatásnak köszönhetően immár egy szép kötet formájában is elérhetők. A borítóterv és a tipográfia Orbán Ildikó munkáját dicséri.
Velkey Péter osztályvezető, Szeder-Kummer Mária, a Közösségek Hete programsorozat mentora és Kiss Gábor igazgató a kötetbemutatón
Módszertani kiadvány az iskoláknak
Az igazgató szerint azért van szükség ilyen jellegű módszertani kiadványokra és oktatási segédanyagokra, mert még mindig nehéz ünnepségeket szervezni az 1956-os eseményekkel kapcsolatban. Annál is inkább, mert fontos, hogy történetileg hitelesek legyenek, de ne ugyanaz ismétlődjön évről évre, hiszen akkor a diákok elunják a műsort. Az iskolai ünnepségeken az is szempont, hogy ne csak az országos, hanem a helyi események is fókuszba kerüljenek, ami szintén nem könnyű feladat, mert a zalai történések dokumentumai jórészt megsemmisültek. Az akkori hatalom céljainak megfelelően pedig több korosztálynál esett ki a forradalom helyes értelmezése.
A kétszáz példányban megjelent módszertani füzetbe tizenegy zalai iskola (köztük a zalaegerszegi Ady-, Liszt-, Eötvös- és Csány-iskola) ünnepi forgatókönyve került. A kötetben szereplő megemlékezések dramaturgiája felhasználható, illetve ötleteket, lehetőségeket adhat az iskolai ünnepségek továbbgondolására. Ám illik hivatkozni a kiadványra – fogalmazott Kiss Gábor.
A könyvet Velkey Péter humánigazgatási osztályvezető is méltatta. Mint mondta: korábban, gyakorló pedagógusként ő is sokszor szervezett hasonló iskolai ünnepségeket, így tudja, hogy mennyire nem egyszerű feladat a diákok figyelmének felkeltése. Reméli, hogy a kiadvány praktikus ötletekkel szolgál majd a kollégáknak.
Az „Ilyen nagy dolog a szabadság…” című könyv egy-egy példánya a megye minden oktatási intézményébe eljut.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Támogatás a Deák-iskola faipari képzésénekForgalomcsillapítás a Radnóti úti óvoda környezetébenFeldíszítették Zalaegerszeg karácsonyfájátKözgyűlés után: sajtótájékoztatót tartott a Fidesz-KDNP frakcióKitűnő minősítést kapott a NŐnek lenni akkor... című kiállításÚj parkolóhelyek a „Lordok háza” mögötti tömbbelsőbenKisasztalos verseny a Deák-technikumbanAz adóemelésekről a Tiéd a Város EgyesületPlakátkiállítás a környezeti problémákrólAszfaltozás miatt ideiglenes forgalomkorlátozás lesz a Csány tér és a Hunyadi út környékén -
rovatunk hírei
Közös európai barátságMegújult a munkaügyi kirendeltség LentibenÁthelyezik az IvókutatVáltozások a kulturális életbenElfogták a lakásbetörőketFelújításra kerül a Nyugdíjas OtthonházFinn vendégekMegszépült a Botfy utcaEgymillió forint marketing célraFókuszban a belvárosi programok top 10
Átépül Zalaegerszegen a Kosztolányi úti gyalogos aluljáróAszfaltozás miatt ideiglenes forgalomkorlátozás lesz a Csány tér és a Hunyadi út környékénGyenese Viktória kapta az idei Kalliopé-díjatÚjabb öt évre Besenczi Árpádot választották a színház vezetőjénekApartmanházzá építik át az egykori Mándi-villátA színpad extrém sport, a színház a jelen pillanat művészeteFelavatták a megszépült Keresztury HázatÚj aszfalt és buszöblök a Köztársaság útjánKözös út a Göcseji TudásközpontbanKamarák háza: miért lett a vörös kő helyett csiszolt mészkő?