Vezető hírek
140 éves a zalaegerszegi Csány-iskola
A „Kerinek” már történelme van
A rendezvényen mindenekelőtt azt a kisfilmet láthatta a közönség, melyet az iskola diákjai készítettek a jeles évfordulóra. A fotókkal gazdagon illusztrált visszatekintésből többek között kiderült, hogy 1874-ben nyílt meg a hatosztályos Zalaegerszegi Polgári Fiúiskola az Iskola-közben. Az intézménybe a népiskola I-IV. osztályának elvégzése után jelentkezhettek a tanulók. A szakmai képzés során, tanfolyam jelleggel a kereskedelmi tárgyak oktatása is itt valósult meg – ez tekinthető tehát az előzménynek. Az 1884/85-ös tanévtől a polgári iskola mellett, „középkereskedelmi” elnevezéssel önálló iskola indult. Ettől a tanévtől datálható a Csány László Közgazdasági Szakközépiskola megszületése.
Az intézmény neve és fenntartója többször változott az évtizedek alatt, sőt később a helyszíne is: 1958-ban költöztek át a mostani helyükre, vagyis a Jókai utcába. A gazdasági képzés mellett a hetvenes években számítástechnikai ágazattal is bővültek. Az intézmény 1984-ben Pro Urbe Emlékérmet vehetett át. A rendszerváltozás után, a piaci igényeknek megfelelően változott a képzési kínálat.
Az ünnepségen beszédet mondott Németh Andrea igazgató, megköszönve az elődök – az egykori intézményvezetők, tanárok és diákok – évszázados munkáját. Mint fogalmazott, a történelemben 140 év nem nagy idő, de egy város iskolájának életében jelentős mérföldkőnek számít, és a „Kerinek” ma már történelme van. Az elmúlt közel másfél évszázadban, 23 ezer diák és 300 pedagógus munkája emelte az iskola nívóját. A „Csányosok” ma is hisznek a nevelés elveiben, a munka fontosságában, abban, hogy az iskola értek- és kultúrateremtő intézmény. Azért dolgoznak, hogy a diákok kibontakoztathassák képességeiket az itt töltött évek alatt – hangzott el.
A város egyik legrégibb iskoláját köszöntötte Balaicz Zoltán polgármester, Vigh László országgyűlési képviselő, valamint dr. Hankó Balázs, felsőoktatásért, innovációért, szakképzésért és felnőttképzésért felelős államtitkár. A szónokok az iskola értékteremtő erejére és a pedagógusok felelősségére, közösségért végzett kitartó munkájukra is felhívták a figyelmet.
A születésnapi rendezvényen a Csány-iskola kórusa, és néhány diákja is fellépett, majd díjátadással zárult az esemény. Az iskola érdekében végzett kiemelkedő munkájukért Csány Plakettet vehettek át az intézmény korábbi munkatársai.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Rejtélyes és vicces múltidézés a PáterdombonAlsórajkon állandó kiállítása nyílt Kisfaludi Strobl ZsigmondnakLátogatási korlátozás a zalaegerszegi kórházbanA Caffé Parco lett a legkedveltebb kávézóSzalagkorlátnak csapódott egy autó az M7-es autópályán, NagykanizsánálTisztújítás a zalaegerszegi FidelitasnálMilliós értékű, védett fajnak számító kockásliliomot károsítottak meg ZalábanÉpül az új térköves járda a zalaegerszegi Hunyadi utcábanForgalmi akadály van a 74-es úton, Nekeresd közelében Még lehet jelentkezni a Keresztury Szavalógálára -
rovatunk hírei
Ekler László természetfotói a Liszt-iskolábanVeszeli Lajos balatoni tájképei ZalaegerszegenÉvkezdés a levéltárban, „Aranykönyvvel”1980-as évekbeli játszótér berendezéséhez keresnek korabeli darabokatA Kósa házaspár a zalaegerszegi Lokálpatrióta KlubbanTakács Ágnes alkotásai a páterdombi műterembenFenntartható turizmusfejlesztés a szlovén-magyar határ menti régióbanDrabik István és Drabik Tamás szobrai a Gönczi GalériábanA Parázs „az év legkedveltebb vendéglátóhelye”Rómeó és Júlia a Hevesi Sándor Színházban top 10
Egy korszak vége: megszűnt a Betti cukrászdaJól sikerült jubileumi évet zárt a BogáncsFényes égi jelenség január 3-án: közel került a Vénusz a HoldhozÚj gyalogosátkelő és buszmegálló a Baross ligetnélTakács Ágnes alkotásai a páterdombi műterembenLegyen-e Petőfi-szobor Zalaegerszeg belvárosában?Szarvassal ütközött két autó ZalaegerszegnélA lakosság segítségét kérik a zalai rendőrökA Kósa házaspár a zalaegerszegi Lokálpatrióta KlubbanÉpül az új térköves járda a zalaegerszegi Hunyadi utcában