Archivum
Jubilál a Stúdium Színház
Fennállásának 25. évfordulóját jótékony esttel ünnepelte a Studium Színház jelenlegi próbahelyén, az Apáczai ÁMK-ban. 1985-ben Kocsis Eszter alapította az akkor még Ságvári, ma Kölcsey gimnáziumban a társulatot.
Felidézték az elmúlt évtizedek fontos pillanatait
Főként vásári komédiákkal, mesejátékokkal álltak kezdetben színpadra. Később tevékenységük amatőr színészképzéssel bővült. Továbbra is gyakran szóltak a gyerekekhez, és a mesejátékok mellett a Télapó szolgálattal is együttműködtek. De természetesen készültek a felnőtteknek is előadások, így például a Cselédek vagy a Takarítás című dráma, mely utóbbit a 15. jubileumi műsorukon mutatták be. Komédiák közül a Színház című emelhető ki. A társulat tevékenységét DVD is megörökíti.
Aztán kissé megtört a csapat lendülete, a továbbtanulás, munkába állás miatt. Néhány éves szünet után aztán új tagsággal és zenei irányultsággal folytatódott tovább a társulati munka. A többségében középiskolások alkotta közösséget Kónya Andrea vezeti, aki a jelenlegi és régi tagokkal együtt színpadra állt a jubileumi műsorban. Ennek érdekessége, hogy saját évfordulós estjük főpróbáját tették az előadás témájává. Ez a keret szolgált fűzérül az elmúlt 25 évből felidézett néhány emlékezetesebb pillanat számára. Dalok és prózai betétek képében ezek újra pódiumra kerültek.
A kellemes hangulatú előadást baráti beszélgetés, közös emlékidézés zárt.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
A fa útja a termékig a Göcseji TudásközpontbanAszfaltozás miatt ideiglenes forgalomkorlátozás lesz a Kosztolányi utcában Lezárások az Aranyoslapi forrás mellettLakásbiztosítás: ha nincs, kössön, ha van, vizsgálja felül márciusban! Titokzatos nők, női titkok - zalaegerszegi séta a Tourinform IrodávalVárosi borverseny Egerszeghegyen - várják a nevezéseketForgalomelterelés a zalaegerszegi HEMO épületénélKockásliliomokat és élőhelyüket károsították meg, pénzbüntetést kaptakMárcius 4-én délután lezárják a zalaegerszegi Kossuth utcátLetartóztatás szexuális erőszak bűntettének gyanúja miatt -
rovatunk hírei
A fa útja a termékig a Göcseji TudásközpontbanAszfaltozás miatt ideiglenes forgalomkorlátozás lesz a Kosztolányi utcában Lezárások az Aranyoslapi forrás mellettLakásbiztosítás: ha nincs, kössön, ha van, vizsgálja felül márciusban! Titokzatos nők, női titkok - zalaegerszegi séta a Tourinform IrodávalVárosi borverseny Egerszeghegyen - várják a nevezéseketForgalomelterelés a zalaegerszegi HEMO épületénélKockásliliomokat és élőhelyüket károsították meg, pénzbüntetést kaptakMárcius 4-én délután lezárják a zalaegerszegi Kossuth utcátLetartóztatás szexuális erőszak bűntettének gyanúja miatt top 10
Aszfaltozás miatt ideiglenes forgalomkorlátozás lesz a Kosztolányi utcában Több ezer fánk fogyott a jótékonysági vásáronBuday Mihály festőművész alkotásai a színházbanGöcseji csoda – a hagyományok és a természet közelségébenVárosi borverseny Egerszeghegyen - várják a nevezéseketRekord felvonuló a jubiláló zalaegerszegi városi farsangonLezárások az Aranyoslapi forrás mellettMegkezdték működésüket az autonóm, elektromos autótöltő robotok a ZalaZone TesztpályánElbúcsúzott a pálos rendtörténeti kiállításTitokzatos nők, női titkok - zalaegerszegi séta a Tourinform Irodával