2024.07.07., vasárnap - ApollóniaZalaegerszeg időjárása

Ötpercnyi jó játék elég volt

2011. november 14. hétfő, 07:07

ZTE NKK - Atomerőmű Szekszárd 80-57 (25-22, 18-15, 19-14, 18-6) NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 400 néző. Jv.: Papp, Sabáli, Németh.

ZTE: Bukovszki (16/3), Varga (9), Szalay (15), Szélesy (13), Horváth Zs, (11). Csere: Czukor (9), Ambrus (7/3). Vezetőedző: Gáll Tamás.

Szekszárd: Szemerédi (5), Fejes (6), Baksa (9), Medgyesi, (4) Cvetanovic (13). Csere: Hajdú (10/9), Tamis (2), Papp (7), Bálint (2), Zele (2), Demeter. Vezetőedző: Magyar Gergely.

Az első negyedben fej-fej mellett haladt a két csapat. A folytatásban úgy nézett ki elhúz ellenfelétől a hazai együttes (13.p.: 27-17), de a vendégek nem hagyták magukat, felzárkóztak. Pár pontos hazai előnnyel zárult a második negyed. A nagyszünet után fokozatosan nőtt a különbség a két csapat között (23. p.: 49-39), annak ellenére, hogy a zalaiak nem játszottak jól. A negyedik játékrész elején remekelt a ZTE, húsz pontra nőtt a különbség a két csapat között. A végén örömkosárlabdát mutatott be a hazai együttes, és fölényesen nyert a lelkes vendégek ellen.

Vélemények:

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Először magunkat kellett legyőznünk. Amint sikerült, utána gyorsan eldöntöttük a mérkőzést.

Magyar Gergely, a Szekszárd vezetőedzője: - A ZTE rutinos jó csapat, nekünk még nagyon sokat kell tanulnunk, hogy győzelmi esélyünk legyen ellenük.