2024.07.06., szombat - CsabaZalaegerszeg időjárása

Látványos összeomlás

2011. november 27. vasárnap, 18:56

Debrecen - ZTE 5-2 (0-2). NB I bajnoki labdarúgó-mérkőzés. Debrecen, 3000 néző. Játékvezető: Berger. Asszisztensek: Szpislják, Forgács. Gólszerzők: Nikolics (47., 49., 58.), Jahics (55., öngól), Coulibaly (11-esből, 60.) ill. Turkovs (17.), Kamber (29.). Sárga lap: Szalai (27.), Kamber (76.), Kulcsár T. (80.), Hervás (81.).

Debrecen: Novakovics - Nagy Z., Simac, Mészáros N., Korhut - Yannick (Ferenczi 79.), Bouadla, Varga J. Szakály P., (Bódi 42.), - Nikolics (Kulcsár T. 69.), Coulibaly Vezetőedző: Kondás Elemér.

ZTE: Jahics - Kocsárdi, Bogunovics, Kovács Ge., Varga R. - Szalai (Hervás 62.), Szakály D., Kamber - Turkovs, Meyé (Bujor 70.), Tököli (Kovács Gá. 62.). Vezetőedző: Prukner László.

Ez egyszerűen felfoghatatlan.... Nem hittük volna, hogy a félidőben kettő nullra fogunk vezetni, s az optimistább zalai drukkerek már csodában reménykedtek. Utána meg nem akartunk hinni saját szemeinknek, hogy képesek vagyunk egy negyedóra alatt öt gólt kapni. Mi történt a két félidő között?

Úgy tűnik, hogy a csapat mára már irányíthatatlanná vált. Nincs edző, aki ezt a folyamatot képes lenne megállítani.

Most hálistennek hosszabb szünet jön... S csak reménykedhetünk, hogy márciusban még lesz izgulnivalónk.

Prukner László, a ZTE vezetőedzője: - Az első félidőben jól játszottunk, bár az is lehet, hogy a DVSC nem pörgött fel kellően. A második félidőben elaludtunk, gyermeteg gólokat kaptunk. A csapatban több játékos tudása nem üti meg az NB I-es szintet. Át kell értékelni a helyzetet, leülünk az elnök úrral megbeszélni, mit lehet tenni.

Kocsárdi Gerrgely, a ZTE csapatkapitánya: - Atz első félidőben, jól összeszedetten játszottunk. A második félidőben már a 15. másodpercben gólt kaptunk, ha később szépít a DVSC, talpra állunk. Addig, amíg matematikai esély van, nem adjuk fel.

Djordje Kamber, a ZTE középpályása: - Ezt hívják úgy, hogy látványos összeomlás. A szünetben pedig elhangzott, hogy az első 20 percben nagyon figyeljünk oda, nem tettük. Nem tudom, mi lesz velünk.