2025.01.11., szombat - ÁgotaZalaegerszeg időjárása

Archivum

Őszi nyavalyák ellen

2012. szeptember 20. csütörtök, 10:31
Címkék:

Az ősz, a hidegebb idő beköszöntével a megfázás, a felső légúti és emésztőrendszeri megbetegedések ugrásszerűen megszaporodnak. Mit tegyünk, hogy idén elkerüljük az efféle betegségeket – tettük föl a kérdést Rab Adriennek, a Keszthelyen és Hévízen is működő Jade Spa Alternatív Gyógyászati Központ egyik vezető munkatársának. A kristálygyógyászattal is foglalkozó holisztikus szemléletű gyógyító szerint alaptételnek számít, hogy ha kiegyensúlyozottnak, boldognak, derűsnek érzem magam, akkor nem vesz rajtam erőt a betegség. A pozitív érzelmek jobban gyógyítanak ugyanis, mint bármilyen csodacseppek. E kijelentés pedig éppúgy érvényes az ősszel előforduló betegségekkel kapcsolatban is.

rab adrienn net

A pozitív érzelmek hatásosabbak a csodacseppeknél

– A régi, már-már közhelyes kinyilatkoztatás mindig érvényes marad: a betegséget könnyebb megelőzni, mint gyógyítani. Az immunrendszer erősítését nem csak vitaminok beszedésével lehet erősíteni, hanem ennél hatásosabb módon is. Meg kell tudni teremtenünk testünk, lelkünk, szellemünk harmonikus egyensúlyát, zavartalan összhangját. Minden helyzetben törekedni kell arra, hogy jól érezzük magunkat a bőrünkben. A szomorkás esős idő sem szabad, hogy kedvünket szegje. Ha úgy látjuk, úgy tudjuk, és úgy érezzük, hogy egy szürke, borongós idő is csodákat tud adni, akkor ez a pozitív megerősítés bennünk marad, és elhozza a gondtalanság érzését. Ha testünkben, szellemünkben, lelkünkben erősek vagyunk, akkor nem lesznek úrrá rajtunk az ősszel előforduló betegségek.

Az energetikai működésünkben is tetten érhető és a nyár típusú energiák őszi jellegű energiákba fordulása. Ez persze meghatározza a kialakuló betegségek természetét is. A belső tényezők azok, amelyek rajtunk múlnak. Ezek a táplálkozás, a mozgás, a lelki állapot. Sok folyadékot kell inni; az idényzöldségekből, a frissen érő gyümölcsökből is érdemes naponta fogyasztani. Részesítsük előnyben az őszi gyümölcsöket (pl. alma, körte, szőlő, őszibarack, dió), mert ezek hordozzák magukban a gyümölcs érése során begyűjtött napenergiát, amire most és télen is a legnagyobb szükségünk lesz. A bennünket befolyásoló külső tényezők: hideg, szél, csapadék ellen is védekezhetünk. Utóbbiak elhárítására kevés bölcsesség is elég, és egy fillérünkbe sem kerül: réteges öltözködés, jól szellőző ruházat, a még hűvös időben is gyakran végzett szellőztetés.

– Mit tegyünk, ha minden jó tanács ellenére, mégis megfáztunk?

– Ha azt érezzük, hogy átfázott a testünk, akkor az aszpirin helyett vehetünk illóolajos (narancs, szegfűszeg, méz, csokoládé) melegfürdőt, vagy tehetünk a kád vizébe tengeri-, vagy Himalája- sót. Ha fürdő után gyorsan bebújunk a meleg ágyba, reggelre semmi bajunk. Ha a légzőrendszer nyálkahártyájának megóvására és az immunrendszer erősítésre nem fordítottunk elég figyelmet, bizony elérhet bennünket a megfázás. Ilyenkor segít a patikaszereknél olcsóbb fül-, vagy testgyertya. Hatásos a Zapper-kezelés, ami az egyik leghatékonyabb szelíd, mellékhatásoktól mentes módja a kórokozóktól: vírusoktól, baktériumoktól, gombáktól, parazitáktól való megszabadulásnak.

Ne hagyjuk ki az inhalálást, de a gyógyító kristályok meleget árasztó energiáját is érdemes magunkba áramoltatni. A polarizált fény –és színterápia és a kombinált kezelés is gyors segítség lehet. Fontos a stressz hatásos oldása. A szürke idő, könnyebben rányomja bélyegét hangulatunkra, fogékonyabbá válunk a környezetünk negatív hatásira. Már egy rossz szó is legyengíthet minket, amit elraktározunk a szervezetünkben. Ezekből lesznek a csomók, blokkok, tartáshibák, majd a betegségek. Fontos tehát e blokkok oldása, mind szellemi szinten (reiki, kristály energia stb.) mind fizikai szinten (stresszt oldó masszázs, a test kimozgatása, egy jádeköves masszázságy).

– Köztudomású, hogy lelkiállapotunkat a kevesebb napfény negatívan befolyásolja...

– A napfény csökkenése, ha nem figyelünk oda, hangulatromlást eredményezhet. Ez negatívan befolyásolja az összes bennünk keringő energia minőségét, ami további betegségek kialakulásának kedvez. Ősszel is mindig van napfény, ezért naponta legalább néhány percre fordítsuk arcunkat a Nap felé. Ne ijedjünk meg a rossz időtől, és ne féljünk a csapadéktól, mert a félelem gyengíti a szervezetünket. Kerüljük el magunkra vonatkozóan is a negatív kijelentéseket, megerősítéseket. Élvezzük a gyönyörű évszak minden szépségét, és elkerül bennünket a betegség.

MEGOSZTÁS

HETI TÉMA
Lapcsalád (pdf-tár)
Zalaegerszeg
Zalai Napló
Hévíz Keszthely
CÉGBOX
HÍRLEVÉL

Leiratkozás hírlevelünkről

CÍMKÉK