2025.01.21., kedd - ÁgnesZalaegerszeg időjárása

Archivum

Amerikai gengszter

2008. március 07. péntek, 16:56
Címkék:

A UNIVERSAL PICTURES és az IMAGINE ENTERTAINMENT bemutatja
a RELATIVITY MEDIA közreműködésével
BRIAN GRAZER produkciójában
a SCOTT FREE PRODUCTIONS közreműködésével

RIDLEY SCOTT filmjét

AMERIKAI GENGSZTER
- American Gangster -

Executive producer
NICHOLAS PILEGGI
STEVEN ZAILLIAN
BRANKO LUSTIG
JIM WHITAKER
MICHAEL COSTIGAN

Producer
BRIAN GRAZER
RIDLEY SCOTT

Írta
STEVEN ZAILLIAN

Rendezte
RIDLEY SCOTT

FRANK LUCAS (DENZEL WASHINGTON)
RICHIE ROBERTS (RUSSELL CROWE)
HUEY LUCAS (CHIWETEL EJIOFOR)
NICKY BARNES (CUBA GOODING, JR.)

FORGALMAZZA A UIP-DUNA FILM
www.uipduna.hu

{slimbox album="amerikai"}images/stories/programajanlo/film/amerikai/1.jpg{/slimbox} {slimbox album="amerikai"}images/stories/programajanlo/film/amerikai/2.jpg{/slimbox} {slimbox album="amerikai"}images/stories/programajanlo/film/amerikai/3.jpg{/slimbox} {slimbox album="amerikai"}images/stories/programajanlo/film/amerikai/4.jpg{/slimbox} {slimbox album="amerikai"}images/stories/programajanlo/film/amerikai/5.jpg{/slimbox} {slimbox album="amerikai"}images/stories/programajanlo/film/amerikai/6.jpg{/slimbox} {slimbox album="amerikai"}images/stories/programajanlo/film/amerikai/8.jpg{/slimbox} {slimbox album="amerikai"}images/stories/programajanlo/film/amerikai/7.jpg{/slimbox} {slimbox album="amerikai"}images/stories/programajanlo/film/amerikai/9.jpg{/slimbox} {slimbox album="amerikai"}images/stories/programajanlo/film/amerikai/10.jpg{/slimbox}  

A 70-es évek elején virágzott a rendőrkorrupció New Yorkban, és a vietnami háború pusztítása nem csak a hadszíntéren, hanem Amerikában is érezhető volt. A katonák vagy hullazsákban érkeztek haza, vagy egy herion nevű ópiumszármazék rabjaiként. A drogot aztán megosztották kíváncsi társaikkal, akik szintén függővé váltak. A bűnüldöző szervek segítségével a maffia nagyrészt büntetlenül működhetett ezen a piacon, és több ezer kiló kábítószert tudott eladni a kiszolgáltatott függőknek. Egy csoport kiváltságos és érinthetetlen fehér férfi dollármilliókat fizetett New York-i bíróknak, ügyvédeknek és rendőröknek annak fejében, hogy elhallgassák az igazságot kölcsönösen jövedelmező kapcsolatukról. A La Cosa Nostra és alattvalói verhetetlenek voltak.
A helyzet akkor változott meg, amikor egy Frank Lucas nevű fekete bőrű vállalkozó (Denzel Washington) beszállt a játszmába.
Frank egészen addig jelentéktelen figura volt, csak Bumpy Johnson bűnöző csendes inasaként ismerték. Főnöke váratlan halála azonban üres helyet nyitott a hatalmi szerkezetben, és Lucas kihasználta a helyzetet saját birodalma felépítésére. Lucas ugyan soha nem járt iskolába, de az évek során az utcán kitanulta a „mesterséget”. Tapasztaltságának és találékonyságának köszönhetően rövid időn belül irányítása alá vonta a harlemi drog-kereskedelmet, tisztább, kedvezőbb árú kábítószerrel árasztotta el az utcákat, és kijátszotta az összes nagy bűnszövetkezetet.
Egy Richie Roberts (Russell Crowe) nevű rendőr elég jól ismerte az utcai ügyleteket ahhoz, hogy azonnal megérezze a hatalomváltást az alvilágban. Roberts azt gyanította, hogy valaki az ismert maffiacsaládok fölé emelkedett a ranglétrán, valószínűleg egy fekete díler, aki a semmiből tört fel a csúcsra.
Lucas és Roberts mindketten szigorú etikai szabályokat követtek, ez különböztette meg őket kollégáiktól, és így vált belőlük magányos harcos a törvény két oldalán. A férfiak sorsa összefonódott, és elkerülhetetlen találkozásuk nemcsak a saját életüket változtatta meg, hanem a New York-iak egy egész generációjáét is.

A FILM KÉSZÍTÉSÉRŐL

Frank Lucas legendás heroincsempész/családapa/halálosztó történetét először Mark Jacobson újságíró jegyezte le a New York Magazine-ban hét évvel ezelőtt. Nicholas Pileggi executive producer mutatta be Jacobsont Lucasnak, aki részletesen elmesélte az újságírónak felemelkedésének és bukásának történetét.
Lucas jobb minőségű és olcsóbb heroin forgalmazásával több tízmillió dollárt keresett – és természetesen magára vonta a bűnüldözők figyelmét. Ha nem egy illegális, halálos szert adott volna el a vásárlóknak, ma minden bizonnyal az évtized vagy akár az évszázad egyik legsikeresebb üzletembereként ünnepelhetnénk.
Lucas szegénységben nőtt fel egy déli kisvárosban, és nincstelenül érkezett New Yorkba 1946-ban. Két évtizeden át közvetlenül Ellsworth „Bumpy” Johnsonnal dolgozott (az ő figurája inspirálta a 70-es évek Shaft-filmjeiben a fekete keresztapát), és egészen a drogbáró 1968-ben bekövetkezett haláláig a jobbkezeként működött. Akkor átvette a hatalmat, azonnal átalakította a szervezett bűnözést – és mindenkit megölt, aki szembe mert szállni vele.
Brian Grazer Oscar-díjas producert lenyűgözte a férfi története, aki délkelet-ázsiából beszerzett kiváló minőségű heroint árult Amerikában.
– Miután beszerezte ezt a heroint, megállapodást kötött az amerikai hadsereg tisztjeivel, hogy amerikai katonák hullazsákjaiban csempésszék be Vietnamból az Egyesült Államokba – mondja Grazer.
A producer ezután Steven Zaillian Oscar-díjas forgatókönyvíróhoz fordult, hogy írja meg a filmet Lucas életéről.
Zaillian hónapokat töltött Lucasszal és egykori ellenfelével (aki ma ügyvéd), Richie Robertsszel, hogy minél jobban megismerhesse évtizedeket átívelő hihetetlen történetüket.
Roberts a 60-es évek végén és a 70-es évek elején a New York állambeli Essex megyében dolgozott detektívként, és az ő nevéhez fűződik a „népi hős” hatalmának megtörése. Grazer és Zaillian ugyanolyan lebilicselőnek találták Lucas ellenfelének történetét, mint magáét a drogbáróét, aki szigorú családi erkölcsöket követett, miközben ezrek életét mérgezte meg a saját közösségén belül.
Ridley Scott angol rendező is arra ösztönözte Zailliant a forgatókönyv elolvasása után, hogy Roberts történetét alaposabban dolgozza ki. A rendezőt érdekelte a paradox helyzet, amely abból fakad, hogy míg Lucas drogot árul, példás családi életet él, addig Roberts magánélete romokban hever.

Szereplőválogatás
 
Frank Lucas szerepében Denzel Washingtont láhatjuk. A New York-i színész a szerepre való felkészülés során sokat beszélgetett Lucasszal, és rengeteget tanult a drogbizniszről.
– Abban az időben, legalábbis így szól a fáma, egy kiló 50-60 százalékos heroin 50-60 ezer dollárba került – mondja a színész. – Frank 100 százalékosat tudott venni, kilóját 4200-ért, és így a versenytársainál tisztább és olcsóbb drogot árult az utcán. Nem nehéz kiszámítani, mennyit kereshetett. Volt olyan, hogy egymillió dollárt egyetlen nap alatt.
– Nem azért érdekelt a történet, mert dicsőíteni szeretnék egy drogdílert, és ezt el is mondtam Franknek, amikor találkoztunk – folytatja Washington. Érdekesség, hogy a színész a következő bibliai passzust írta fel a szövegkönyvébe: „Nincs békességük a bűnösöknek!” (Ézs 48,22) Ezzel szerette volna emlékeztetni magát Lucas megváltás felé vezető útjára.
Richie Roberts rendőr ellentmodásos karakterét Russell Crowe alakítja. A színész örömmel dolgozott együtt harmadszorra is a rendezővel és Grazerrel, és különösen érdekelte, hogyan eleveníti fel Zaillian írása a drogoktól vezérelt korszakot, a korrupcióval szennyezett New Yorkot, benne Harlemet és mellette New Jersey valamivel egyszerűbb világát. Mark Jacobson cikke szerint akkoriban a korrupció annyira elterjedt a rendőrség kábítószer-ellenes munkacsoportjában, hogy „1977-re 70-ből 52 rendőr, akik annál a részlegnél dolgoztak, vagy börtönben ült, vagy eljárás folyt ellenük”. Roberts egyike volt a kivételeknek, és Crowe-ban tiszteletet ébresztett az, amit megtudott a férfiról.
Valódi emberekről mozifilmet készíteni azonban nem ugyanolyan, mint dokumentumfilmet forgatni az életükről, jegyzi meg a színész.
– A film egy korszakról szól, és az eseményeket összesűrítve mondja el – folytatja. – Richie tesz bizonyos dolgokat filmben, amelyeket valójában nem tett meg. Az egész lénye ellentmodásos. Valódi történetében semmilyen hagyományos elemet nem lehet felfedezni, és nem lehet egykönnyen kategorizálni sem. Így a legtöbb, amit tehetünk, hogy a benyomásainkat mondjuk el róla.
A film másik két főszerepét is sztárszínészek alakítják. Lucas öccsének, Huey-nak szerepében Chiwetel Ejiofort láthatjuk. Huey volt a vezetője a Country Boys (Vidéki fiúk) néven elhíresült, Lucas rokonaiból álló drogdíler-csoportnak, akiket azért hívott Harlembe, hogy segítsenek neki terjeszteni a kábítószert. Nevüket onnan kapták, hogy mindannyian Észak-Karolina isten háta mögötti településein nőttek fel. A csapat többi tagjának szerepére a filmkészítők sokoldalú tehetségeket választottak, akik között „hagyományos” színészek és hip-hop előadók is megtalálhatók.
Ejiofor angol származású színész, aki több nagy sikerű amerikai filmben szerepelt.
– A belső ember (Insdie Man) című filmben dolgoztam együtt Chiwetellel – mondja Grazer. – Abban a filmben Denzel társát alakította, így már kiváló munkakapcsolatuk volt. Annak ellenére, hogy Chiwetel angol, olyan könnyedén alakít amerikai karaktert, mintha ebben az országben született volna. A jelleme extravagáns és kiszámíthatatlan, ami érdekes kontrasztot képez Frank nyugodt és szerény személyiségével.
Az Oscar-díjas Cuba Gooding, Jr. alakítja Lucas legnagyobb riválisát a heroinbizniszben, Nicky Barnest. Barnes régi szereplője a harlemi alvilágnak, és Lucashoz hasonlóan letartóztatása után koronatanúként segítené a nyomozást, addig azonban mindent és még többet akar, mint amit Lucas elért. Egyszer a The New York Times Magazine címlapján is szerepelt és a cikk „Mr. Érinthetetlen”-nek nevezte. Gooding érdeklődését azonnal felkeltette a szerep.
– Ezekre a fickókra akkoriban valódi sztárokként tekintettek – magyarázza a színész. – Ma sportolókért és színészekért rajongunk, de akkor a drogdílereknek is voltak rajongóik. Ők álltak közvetlen kapcsolatban az emberekkel.

Forgatás New Yorkban és Thaiföldön

Életre kelteni egy három évtizeddel ezelőtti várost nem kevés kihívással jár, azonban Scott jól ismeri New York Cityt, hiszen a 60-as évek elején sok időt töltött ott.
– Tudtam, Harlemet hogyan lehetne megjeleníteni – mondja a rendező. – Apró zugokat és sarkokat kell keresni, amelyek ugyanúgy néznek ki, mint Harlem akkoriban.
Arthur Max látványtervező sok időt töltött ezeknek a helyszíneknek felkutatásával, ahol a város még mindig ugyanolyan, amilyen a 70-es évek elején volt. Úgy találta, hogy az utcák nagyon sokat változtak Frank és a Country Boys ideje óta. Végül Lucas hírhedt 116. utcája helyett húsz utcával északra, a 136. utcán forgattak, ahol kicserélték a táblákat a megfelelőkre.
A valódi Frank Lucas számára a harlemi forgatás életének dicső napjait elevenítette fel – bár nem is minden egykori szomszédja fogadta kitörő örömmel a visszatérését. Amíg Washington dolgozott, ő mindennap a tolószékéből figyelte az eseményeket, családjától körülvéve, és dicsérte a színészek munkáját.
A forgatás Brooklyn Williamsburg nevű kerületében kezdődött, amely a nagy múltú városrész újonnan felkapott kerülete. A filmkészítők régebbi, kopottasabb helyszínt kerestek, és meg is találták egy fémhulladék-kereskedésben. Itt vettek fel egy jelenetet, amelyben Roberts és nyomozótársa megfigyelést tartanak. Később még három alkalommal forgattak ezen a környéken, a Myrtle sugárút és a Broadway közelében, és olyan jeleneteket vettek fel, amelyekben drogdílerek és álcázott rendőrök szerepelnek.
Nem minden forgatási helyszín volt ennyire barátságtalan. Az egyik legszebb helyszín az a Long Island-i birtok, amely a filmben az olasz gengszter, Dominic Cattano (Armand Assante) otthonaként jelenik meg. Lucas vidéki birtoka sem sokkal kevésbé grandiózus, amely a New York-i Briarcliff Manor nevű falucskában található. Ezen a környéken egykor olyan gazdag családok életek, mint az Astorok, a Vanderbiltek és a Rockefellerek.
Az egyik legtöbb előkészületet igénylő jelenet az volt, amelyben Lucas lelepleződik Roberts előtt a Madison Square Garden sportcsarnokban játszott első Ali-Frazier bokszmeccs alatt. Abból, hogy a legjobb helyen ül és méregdrága csincsillabundát visel, könnyű rájönni, hogy talán az egyik legfontosabb új szereplője a kábítószer-alvilágnak. A jelenetet a 16 ezer férőhelyes Long Island-i Nassau Veterans Memorial Coliseumban forgatták, amelyet korabeli ruhákba öltöztetett statisztákkal töltöttek meg. Körülöttük pedig az ezen a történelmi eseményen megjelent híres embereket láthatjuk – vagy legalábbis híres embereknek tűnő személyeket.
– Hetekig tartott megtalálni a megfelelő személyeket, akik a hírességek hasonmásait alakították – mondja a statisztafelelős Billy Dowd. – Felkerestünk hasonmásokat foglalkoztató ügynökségeket, hirdettünk a Show Businessben, a Backstage-ben, újságokban és az interneten is. Néhányukat nehéz volt megtalálni, míg mások csak besétáltak az irodába, és azonnal beválogattuk őket.
Érdekesség, hogy a híres bokszmeccset irányító bíró, Arthur Mercante fia alakítja a filmben az édesapját.
A New York-i forgatás befejezése után a stáb Észak-Thaiföldre utazott, ahol Lucas Délkelet-Ázsiában töltött idejét elevenítették fel. Chiang Mai városától kétórai útra északra forgatták azokat a jeleneteket, amelyekben Lucas a mákültetvényekre látogat. Harminc évvel ezelőtt itt termesztették a világ máktermésének legnagyobb részét. Max csapata egy hagyományos Thai falucskát és egy rizspajtát is felépített egy mogyoróületetvény közepén. Ez szolgált az üzem megjelenítésére, ahol az ópiumot feldolgozták, és ahol Lucas először üzletet kötött a drogszállítókkal.

A SZEREPLŐKRŐL

Az Oscar-díjas RUSSELL CROWE (Richie Roberts) generációjának egyik legkiválóbb színésze. Az új-zélandi születésű színész a Romper Stomper (Romper Stomper) című filmmel vált ismertté Ausztráliában és később az egész világon. Három egymást követő évben jelölték a legjobb színésznek járó Oscar-díjra  A bennfentes (The Insider; 2000), a Gladiátor (Gladiator; 2001) és az Egy csodálatos elme (A Beautiful Mind; 2002) című filmekért. A rangos elismerést végül a Gladiátorban nyújtott alakításáért vehette át.
További jelentősebb filmjei: A remény bajnoka (Cinderella Man), Szigorúan bizalmas (L.A. Confidential), Majd, ha fagy! (Mystery, Alaska), Túszharc (Proof of Life).
Legújabb filmjei: 3:10 to Yuma (3:10 to Yuma), Bor, mámor, Provence (A Good Year).
Jelenleg a Body of Lies című filmet forgatja.

DENZEL WASHINGTON (Frank Lucas) eddig kétszer kapott Oscar-díjat: a Kiképzés (Training Day) főszerepéért és Az 54-ik hadtest (Glory) egyik mellékszerepéért. Oscarra jelölték a Kiálts szabadságért! (Cry Freedom) és a Malcolm X című filmekért, utóbbiért Arany Glóbusz-jelölést, a Berlini Filmfesztivál Ezüst Medve-díját és NAACP-díjat is kapott.
Tanulmányait a Fordham Egyetemen, majd a San Franciscó-i American Conservatory Theatre-ben végezte. Obie-díjat kapott a Negro Ensemble Company A Soldier’s Play című előadásában nyújtott alakításáért, s a darab alapján készült Katonatörténet (A Soldier’s Story) című filmben ugyanezt a szerepet játszotta.
További filmjei: Az én fekete fiam (Carbon Copy), (Power; r.: Sidney Lumet), A királynőért és a hazáért (For Queen and Country), Rátarti Quinn, a karibi rendőrfőnök (The Mighty Quinn), Zűrzavaros hekus (Heart Condition), Mo’ Better Blues, Visszakézből (Ricochet), Mississippi Masala, Sok hűhó semmiért (Much Ado About Nothing), A Pelikán-ügyirat (The Pelican Brief), Philadelphia, Az utolsó esély (Crimson Tide), Kék ördög (Devil in a Blue Dress), Sid 6.7 – A tökéletes gyilkos (Virtuosity), A bátrak igazsága (Courage Under Fire), Kinek a papné (Preacher’s Wife), Letaszítva (Fallen), Szükségállapot (The Siege), A játék ördöge (He Got Game), A csontember (The Bone Collector), A hurrikán (The Hurricane), Emlékezz a titánokra (Remember the Titans), Végszükség (John Q), Időzavarban (Out of Time), A tűzben edzett férfi (Man on Fire), A belső ember (Inside Man).

CHIWETEL EJIOFOR (Huey Lucas) nigériai szülők gyermekeként látta meg a napvilágot Londonban. Tizenhárom éves korában kezdett iskolai darabokban játszani. Később ösztöndíjjal tanult a londoni Zene- és Színészakadémián (London Academy of Music & Dramatic Art), majd 1997-ben debütált a filmvásznon Steven Spielberg Amistad (Amistad) című filmjében.
További jelentősebb filmjei: Gyönyörű mocsokságok (Dirty Pretty Things), Igazából szerelem (Love Actually), A csaj nem bírja az arcomat (She Hate Me), Melinda és Melinda (Melinda and Melinda), Négy tesó (Four Brothers), Serenity, A belső ember (Inside Man), Az ember gyermeke (Children of Men).
Ejiofor-t 2006-ban a BAFTA Orange Rising Star-díjra jelölték, amellyel kivételes tehetségű, kiemelkedő alakításokat nyújtó fiatal színészeket tüntetnek ki.
Ejiofor a közelmúltban a Mr. Tűsarok (Kinky Boots) című filmben szerepelt, amelyet a 2006-os Sundance Filmfesztivál nyitóestjén mutattak be, és amelyért Arany Glóbuszra jelölték.
Legújabb filmjei: Tonight at Noon, Mondd, testvér! (Talk to Me), Tsunami: The Aftermath.
Jelenleg a Redbelt című filmet forgatja.

CUBA GOODING, JR. (Nicky Barnes) legismertebb szerepe, amelyért több más rangos díj mellett Oscar-díjjal is kitüntették, Rod Tidwell edző figurája Cameron Crowe Jerry Maguire – A nagy hátraarc (Jerry Maguire) című filmjében. Ezzel az alakításával egy csapásra beírta magát Hollywood legtehetségesebbnek tartott színészei közé.
Első jelentős filmszerepét John Singleton 1991-es Fekete vidék (Boyz ‘N Da Hood) című klasszikusában alakította.
További jelentősebb filmjei: Rádió (Radio), Egy becsületbeli ügy (A Few Good Men), Lesz ez még így se! (As Good as it Gets), Csodás álmok jönnek (What Dreams May Come), Robbanáspont (Chill Factor), Férfibecsület (Men of Honor), Ösztön (Instinct), Pearl Harbor – Égi háború (Pearl Harbor).
Legújabb filmjei: Norbit (Norbit), Daddy Day Camp, Döntő játszma (End Game), Árnyékboksz (Shadowboxer), Dirty, What Love Is.
 
A FILM KÉSZÍTŐIRŐL

 RIDLEY SCOTT (rendező/producer) angol származású rendezőt két egymást követő évben jelölték a legjobb rendezőnek járó Oscar-díjra A Sólyom végveszélyben (Black Hawk Down) és a Gladiátor (Gladiator) című filmekért.
Karrierjét reklámfilm-rendezőként kezdte. Első mozifilmje az 1977-es Párbajhősök (The Duellists), amelyet a Cannes-i Filmfesztiválom a zsűri díjával tüntettek ki. Második filmje a korszakalkotó sci-fi thriller, A nyolcadik utas: a Halál (Alien), amelyet a legjobb vizuális effektekért járó Oscar-díjjal tüntettek ki.
További jelentősebb filmjei: Szárnyas fejvadász (Blade Runner), Legenda (Legend), Testőrbőrben (Someone to Watch Over Me), Fekete eső (Black Rain), Thelma és Louise (Thelma & Louise; a legjobb rendezőnek járó Oscar-jelölés), 1492 – A Paradicsom meghódítása (1492: Conquest of Paradise), Magánórák (The Browning Version), Hannibal (Hannibal).
Jelenleg a Body of Lies című filmen dolgozik rendezőként és producerként, és a Churchill at War című filmen producerként.
  
 STEVEN ZAILLIAN (író/executive producer) a legjobb adaptált forgatókönyvért járó Oscar-díjat vehette át a Schindler listája (Schindler’s List) című filmért. További két alkalommal jelölték az Ébredések (Awakenings) és a New York bandái (Gangs of New York) című filmekért.
Legutóbbi filmje, amelyet írt, rendezett és producere volt, A király összes embere (All the King’s Men) című film remake-je Sean Penn, Jude Law, Kate Winslet és Anthony Hopkins főszereplésével.
Zaillian írta többek között a Végveszélyben (Clear and Present Danger), a Hannibal (Hannibal) és A tolmács (The Interpreter) című filmek forgatókönyveit is, valamint részt vett a Mission: Impossible – az akciócsoport (Mission: Impossible) című film történetének megírásában.

 Az Oscar-díjas BRIAN GRAZER (producer) több mint negyed évszázada készít tévé- és mozifilmeket. Írói és produceri munkájáért összesen háromszor jelölték Oscar-díjra, és a rangos elismerést 2002-ben az Egy csodálatos elme (A Beautiful Mind) című filmért vehette át. Filmjeit és tévésorozatait összesen 42-szer jelölték Oscar-díjra és 91-szer Emmy-díjra.
Grazer jelenleg Peter Morgan Frost/Nixon című színdarabjának filmváltozatán és a The Changeling című drámán dolgozik producerként.
 
NICHOLAS PILEGGI (executive producer) újságíró, forgatókönyvíró és producer. Együtt dolgozott Martin Scorsese rendezővel a Nagymenők (Goodfellas) című filmen, amelyért őt és Scorsesét a legjobb adaptált forgatókönyvnek járó Oscar- és Arany Glóbusz-díjra jelölték és BAFTA-díjjal tüntették ki.
 
 A kétszeres Oscar-díjas BRANKO LUSTIG (executive producer) több mint félévszázados karrierje során több mint száz filmet készített.
Legismertebb filmjei: Schindler listája (Schindler’s List; első Oscar-díja), Gladiátor (Gladiator; második Oscar-díja), Hannibal (Hannibal), Peacemaker (The Peacemaker), Az Angyal (The Saint), A Sólyom végveszélyben (Black Hawk Down).

 JIM WHITAKER (executive producer) az Imagine Entertainment elnöke.
Legutóbbi filmjei: Bajkeverő majom (Curious George), Légcsavar (Flightplan), A remény bajnoka (Cinderella Man), Péntek esti fények (Friday Night Lights).

 MICHAEL COSTIGAN (executive producer) a Scott Free Productions, Ridley és Tony Scott produkciós cégének elnöke.
Legutóbbi filmjei: Déja Vu, Brokeback Mountain – Túl a barátságon (Brokeback Mountain).

MEGOSZTÁS

HETI TÉMA
Lapcsalád (pdf-tár)
Zalaegerszeg
Zalai Napló
Hévíz Keszthely
CÉGBOX
HÍRLEVÉL

Leiratkozás hírlevelünkről

CÍMKÉK