2024.07.03., szerda - Kornél, SomaZalaegerszeg időjárása

Végig vezettek – értékes győzelmet arattak

2016. március 03. csütörtök, 07:41

Egis Körmend - Zalakerámia ZTE 76-81 (16-23, 24-25, 17-21, 19-12)

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Körmend, 2000 néző. Jv.: Benczúr, Boros, Tőzsér.

Körmend: Petty (26/9), Channels (17/3), Ferencz (4), McKinney-Jones 14/6), Dunker (5). Csere: Tóth N. (2), Lakosa (6/3), Farkas (2).Vezetőedző: Teo Csizmics.

ZTE: Kinney (17/12), Govens (17/12), Mohácsi (3/3), Kerpel-Frónius (12/6), Pantelics(9/3). Csere: Balmazovics (15/6), Velkey (5/3), Fekete (3/3), Czinger. Vezetőedző: Bencze Tamás.

A nyugat-dunántúli rangadón remekül kezdett a ZTE, annak ellenére, hogy Gáspár Dávid sérülés miatt hiányzott. A Körmend három perc alatt mindössze 2 pontot dobott (3. p.: 2-8). Tovább robogott a ZTE, Pantelics kosarával már tíz pont volt az előnye ( 7. p.: 6-16). A játékrész hajrájára felzárkózott a vasi csapat, de az első tíz percben egyértelműen a zalaiak akarata érvényesült.

A második negyed elején Fekete három pontosával a vendégek magabiztosan őrizték előnyüket, bár a faultokat szépen gyűjtötték. Majd négy percig nem dobott pontot a ZTE, és sok labdát eladott. A vasiak éltek a lehetőséggel és felzárkóztak (18. p.: 32-37). A negyed hajrájában mindkét oldalon estek hárompontosak, de a ZTE biztos vezetésénél tértek pihenőre a csapatok.

A nagyszünet után bekezdett a házigazda (23. p.: 45-48), azonban a ZTE nem hagyta magát. Balmazovics megszerezte első pontjait, amit gyorsan hétre szaporított. Nagyon kellett, hogy a szerb játékos elkapja a fonalat. ( 26. p.: 45-55). Biztosan tartotta 10 pontos előnyét a zalai csapat. A befejező negyed 36. percében 61-75-öt mutatott az eredményjelző, eldőlni látszott a mérkőzés. A vasiak azonban nem adták fel. Letámadtak, a befejezés előtt 48 másodperccel 73-79-re felzárkóztak, de a ZTE taktikus játékkal megőrizte előnyét.

A szomszédvári rangadón a ZTE remek első negyedbeli játékának köszönheti győzelmét. Az ott megszerzett előnnyel jól sáfárkodott, s végig vezetve megérdemelten nyert.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Az első negyedben extra teljesítményt nyújtottunk, amiből erőt merítettünk a folytatásra. A szurkolók 6. emberként voltak velünk a pályán. Fontos győzelmet arattunk.

Velkey János, a ZTE játékosa: - Döntő volt a rangadón, hogy az elején jelentős előnyre tudtunk szert tenni. A folytatásban a nehéz pillanatokban pedig mindig akadt egy ügyeletes pontdobó.