Újabb egerszegi siker

2014. április 02. szerda, 10:28

Zalakerámia ZTE KK - Egis Körmend 97 -89 (23 -28, 25-19, 26 -19, 23-23)

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Középszakasz, alsóház. Zalaegerszeg, 1900 néző. Jv.: Földházi, Frányó, Pozsonyi.

ZTE: Boston (24/6), Gáspár (10), Plumb (17/9), Safford ( 22/3), Lekli (14). Csere: Kovács Á (4), Koma, Kámán, Velkey (6/6). Vezetőedző: Raul Jiménez.

Körmend: Wisseh (15), El-Amin (20/6), Ferencz (15/6) Farkas (6), Török (14). Csere: Grebenár (2), Sömenek (2), Sonyák (7/3), Kutasi, Kusnyer (8/6). Vezetőedző: Hencsey Tamás.

A vasi együttesben Rakocsevics személyében akadt egy nagy hiányzó, aki az utolsó pillanatban dőlt ki sérülés miatt. Ennek ellenére nagyszerűen kezdte a mérkőzést a vasi együttes az első negyedben uralta a mérkőzést. A hazaiak a 17. percben érték utol ellenfelület Velkey 3 pontosával (37-37). Ezután ZTE átvette a vezetést, és a szünetben egy ponttal náluk volt az előny. A folytatásban állandósult a ZTE 5-6 pontos előnye, ami a 34. percben már 10-re emelkedett (83-73). A Körmend mindent megtett, hogy fordítson, a hazaiak viszont szerzett labdák után könnyű kosarakat dobtak. A hazai publikum a 100 pontot követelte, ami meg is lehetet volna, ha a ZTE jobban büntetőzik.

Körmend után hazai környezetben is megnyerte a szomszédvári rangadót a ZTE, így ha még csak haloványan is, de élnek reményei az első nyolcba kerülésre.

Raul Jiménez, a ZTE vezetőedzője: - Küzdelmes mérkőzésen egy nagyon jól felkészített Körmendet győztünk le. Ezzel továbbra is élnek reményeink a legjobb nyolcba kerülésre.

Hencsey Tamás: - Gratulálok a ZTE-nek, megérdemelten nyerte meg a mérkőzést, mert ismét sok könnyű kosarat dobhatott. Mi meg éreztük a centerposzton Rakocsevics hiányát.

Gerald Boston, a ZTE játékosa: - Egy küzdelmes találkozón a szurkolók segítségével megérdemelten nyertünk.

Gáspár Dávid, a ZTE játékosa: - Támadójátékunk akadozott, azért nem nyertünk nagyobb különbséggel..