Archivum
Újabb egerszegi siker
Újabb egerszegi siker
Zalakerámia ZTE KK - Egis Körmend 97 -89 (23 -28, 25-19, 26 -19, 23-23)
NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Középszakasz, alsóház. Zalaegerszeg, 1900 néző. Jv.: Földházi, Frányó, Pozsonyi.
ZTE: Boston (24/6), Gáspár (10), Plumb (17/9), Safford ( 22/3), Lekli (14). Csere: Kovács Á (4), Koma, Kámán, Velkey (6/6). Vezetőedző: Raul Jiménez.
Körmend: Wisseh (15), El-Amin (20/6), Ferencz (15/6) Farkas (6), Török (14). Csere: Grebenár (2), Sömenek (2), Sonyák (7/3), Kutasi, Kusnyer (8/6). Vezetőedző: Hencsey Tamás.
A vasi együttesben Rakocsevics személyében akadt egy nagy hiányzó, aki az utolsó pillanatban dőlt ki sérülés miatt. Ennek ellenére nagyszerűen kezdte a mérkőzést a vasi együttes az első negyedben uralta a mérkőzést. A hazaiak a 17. percben érték utol ellenfelület Velkey 3 pontosával (37-37). Ezután ZTE átvette a vezetést, és a szünetben egy ponttal náluk volt az előny. A folytatásban állandósult a ZTE 5-6 pontos előnye, ami a 34. percben már 10-re emelkedett (83-73). A Körmend mindent megtett, hogy fordítson, a hazaiak viszont szerzett labdák után könnyű kosarakat dobtak. A hazai publikum a 100 pontot követelte, ami meg is lehetet volna, ha a ZTE jobban büntetőzik.
Körmend után hazai környezetben is megnyerte a szomszédvári rangadót a ZTE, így ha még csak haloványan is, de élnek reményei az első nyolcba kerülésre.
Értékelés:
Raul Jiménez, a ZTE vezetőedzője: - Küzdelmes mérkőzésen egy nagyon jól felkészített Körmendet győztünk le. Ezzel továbbra is élnek reményeink a legjobb nyolcba kerülésre.
Hencsey Tamás: - Gratulálok a ZTE-nek, megérdemelten nyerte meg a mérkőzést, mert ismét sok könnyű kosarat dobhatott. Mi meg éreztük a centerposzton Rakocsevics hiányát.
Gerald Boston, a ZTE játékosa: - Egy küzdelmes találkozón a szurkolók segítségével megérdemelten nyertünk.
Gáspár Dávid, a ZTE játékosa: - Támadójátékunk akadozott, azért nem nyertünk nagyobb különbséggel..
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Tojáskeresés sok csokival a Göcseji FalumúzeumbanZalaegerszeg fejlődött a legdinamikusabban 2014-2024 közöttSzombaton húsvéti piac lesz Zalaegerszegen, sonkakóstolóvalNagypénteken is nyitva lesz a zalaegerszegi VásárcsarnokTöbbször reggelizne a magyar úgy, mint húsvétkor, de nincs rá idejeÁprilis 14-től gázvezeték rekonstrukciós munkálatok kezdődnek Zalaegerszegen, a Petőfi utcábanVersíró pályázatot hirdetett a Deák-technikumZalaegerszegi könyvadomány a baróti iskola könyvtáránakA gyülekezés alapjog: Zalaegerszegen is demonstrált a MomentumZajlik a Landorhegyi úton a vízvezeték kiváltása -
rovatunk hírei
Horváth Csongor Gergő kiállítása a Liszt-iskolábanMészi 65 - kiállítás a Gönczi GalériábanBudaházi Tibor jubileumi kiállítása a Göcseji MúzeumbanVárosi Farsang 2025 - ZalaegerszegMágia a műanyag világban - Dana Puhosh tárlataElkezdődik a volt HEMO felújítása„Az én babám lakodalmast játszik” - népviseleti babák kiállításaÉvindító sajtótájékoztató és ajándékozás a levéltárbanTakács Ágnes alkotásaiból nyílt emlékkiállítás Drabik és Drabik top 10
Nagypénteken is nyitva lesz a zalaegerszegi VásárcsarnokA gyülekezés alapjog: Zalaegerszegen is demonstrált a MomentumA fiúk körében is népszerű a fodrászat, főleg a barberkedésHorváth Csongor festményei az internet előtti kort idézikPörgős évadzárót kínál a Hotel MentholÁprilis 14-től gázvezeték rekonstrukciós munkálatok kezdődnek Zalaegerszegen, a Petőfi utcábanSzombaton húsvéti piac lesz Zalaegerszegen, sonkakóstolóvalNémeth Miklós grafikái ihlették a diákok verseitBemutatta Mintha repülnék című kötetét Szálinger BalázsÖsszefogás a barlahidai barokk orgona megmentéséért