MKB Euroleasing Vasas - ZTE NKK 73-67 (16-18, 16-17, 19-11, 22-21)

NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Budapest, 70 néző. Jv.: Boros, Surányi, Válé.

Vasas: Aho (11), Bajnóczi (5/3), Adamecz (23/6), Dobos (8), Tóth T. (13). Csere: Czimmer (5), Zsilinszky (1), Farkas (4), Markó (3), Gundel Takács, Solymosi. Vezetőedző: Halmai Gábor.

ZTE: Nagy D. (8), Velkey (4), Szélesy (19), Böröndi (15/6), Horváth Zs. (4). Csere: Licskai (4), Orsó (2), Szalay (11/3). Vezetőedző: Gáll Tamás.

Lendületesen kezdett a fővárosi csapat ( 2. p.: 5-0), a ZTE a negyedik percben szerezte meg csak első kosarát. A negyed közepéig a hazaiak irányítottak. Ezután a zalaiak ritmust váltva egyenlítettek ( 9. p.: 16-16) és a vezetést is átvették. A második negyedben fej-fej mellett haladt a két csapat, de javarészt a ZTE vezetett. Szünet után a zalaiak addig sem acélos támadójátéka csődöt mondott, a Vasas fiataljai fordítottak. A ZTE javarészt futott az eredmény után, mindhiába.

Bár a ZTE győzelemre készült, de ezúttal is gyengén játszott, így meglepetésre vereséget szenvedett. A zalaiak első győzelmére továbbra is várni kell.

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: -A mérkőzésen gyengén dobtunk, ráadásul egyéni védekezésünk sem volt jó. Ehhez társult 20 eladott labda, csak vereség lehetett a vége.