Teljes csőd az utolsó 2 percben

2013. december 22. vasárnap, 11:17

Atomerőmű KSC Szekszárd - ZTE NKK 64 -62 (14-19, 16-17, 13 -13, 21-13)

NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Szekszárd, 100 néző. Jv.: Gorka, Gerencsér, Kovács N.

Szekszárd: Scsekics (9/3), Studer Á. (10), Dusanics (8/3), Kovalcsik (2). Csere Studer Z. (5/3) Singleton (2), Simon (5), Tamis (2), Hajdú (4/3). Vezetőedző: Magyar Gergely.

ZTE: Török (8), Varga (2), Fuisz (11/6), Czukor (13/3), Horváth Zs. (16). Csere: Knezevics (10/3), Fritz (2), Vágvölgyi. Vezetőedző: Gáll Tamás.

Az első percek ismerkedése után a ZTE ragadta magához a kezdeményezést, állandósult 5-7 pontos előnye. Bár a hazaiak mindent megpróbáltak, nem sikerült csökkenteni hátrányukat. A zalai csapat egészen a 38. percig jól játszott. A befejezés előtt 2 perccel még 12 ponttal ( 50-62) vezetett. Ezután elemi hibák sorát követte el. A Szekszárd a padlóról felállva megnyerte a találkozót. A ZTE vereségért csak magát okolhatja.

Gál Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Egy megnyert mérkőzést ajándékoztunk ellenfelünknek. Az utolsó két percben gyermeteg hibák sorát követtük el.