Sokkal jobb volt a hazai csapat

2013. január 07. hétfő, 09:26

Hat-Agro UNI Győr - ZTE NKK 75 -57 (20-15, 21-16, 22-9, 12-17). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Győr, 400 néző. Jv.: Cziffra, Gorka, Balogh.

Győr: Raksányi (2), Bujdosó (4), Rasheed (9/6), Shegog (7), Hurst (14/6), Csere: Laklóth (3/3), Kublina (18), Simon (4), Semsei (12/12), Őri (2), Nagy D. Vezetőedző: Fűzy Ákos.

ZTE: Czank(14/3), Varga (5), , Szélesy (8/3), Gensler (11/3), Horváth Zs. (8). Csere: Szalay(6), Ambrus (5/3). Vezetőedző: Gáll Tamás.

Repülőrajtot vett a hazai együttes, a második percben már 5 ponttal vezetett (7-2). Időkérés után a ZTE megkezdte a felzárkózást. Javult a védekezése, és csökkentette hátrányát. (8.p: 14-13). A második negyed elején ismét a vendéglátók voltak aktívabbak. A zalaiak támadásban vállaltak jóval kevesebbet (12. p.: 23-15), játékuk egyre görcsösebbé vált. A házigazdák tovább növelték előnyüket, a 3 pontos vonalon túlról is rendre betaláltak.

A győriek szárnyalása a harmadik negyedben is folytatódott (29.p: 60-20). Az egyre magabiztosabban játszó hazaiak ellen már nem volt esély a visszakapaszkodásra. A befejező játékrészben a hazaiaknál már a cserék is játéklehetőséget kaptak, így nem nőtt a különbség a két csapat között. A ZTE papírforma vereséget szenvedett, de ne feledjük, hogy Gáll Tamásnak mindössze 7 felnőtt játékos állt rendelkezésére. Vida sérülés miatt nem játszott, Michailovától meg az elmúlt évben megváltak.

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Huszonhárom percig rendben volt minden. Utána kijött, hogy a hazaiaknál 10 játékos állt kollégám rendelkezésére, nekem hét. Szerettünk volna szoros mérkőzést játszani, nem sikerült.