2024.07.04., csütörtök - UlrikZalaegerszeg időjárása

Rövidzárlat a 3. negyedben

2015. március 20. péntek, 07:59

Marso Nyíregyháza KK - Zalakerámia ZTE KK 100 - 87 (26-23, 21-24, 25-17, 28-23)

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Középszakasz, alsóház. Nyíregyháza, 400 néző. Jv.: Benczúr, Gorka, Hervay.

Nyíregyháza: Szavics (13/9), Nagy (9/3), Taylor (39/12), Vasoljevics (10/3), Kolarics (18/6). Csere: Radenkovics, Helmeczi, Molnár, Kósa T. (10/6), Lajsz (1). Vezetőedző: Sitku Ernő.

ZTE: Dzambics (9), Mohácsi (9/9), Fekete (10/6), Csohadarevics (24/3), Tamir (4). Csere: Lekli (12), Darling (9/6), Czinger (1), Velkey (9/9), Kis, Kertész. Vezetőedző: Milos Sporar.

Repülő rajtot vett a hazai együttes, két perc után már 5-0- ra vezetett. A negyed közepén azonban már a vendégeknél volt az előny (5. p.: 11-14). A második negyedben tovább tartott a fej-fej melletti csata. A ZTE hét ponttal is vezetett (18. p: 40-47), a házigazdák azonban játszi könnyedséggel egyenlítettek. A nagy szünetben döntetlenre állt a találkozó. Megállapítható volt, hogy a zalaiak számára megoldhatatlan feladatot jelent Taylor semlegesítése, a légiós szünetig 18 pontot dobott. A találkozó a harmadik negyedben dőlt el , a ZTE 5 perc alatt mindössze két pontot szerzett, a hazaiak tíz pont fölé növelték előnyüket. Hosszú ideig magabiztosan vezetett a nyírségi csapat. Az utolsó negyed közepén két Mohácsi triplával 79-74-re felzárkóztak a zalaiak, de ezzel el is lőtték puskaporukat. A hajrában a nyírségiek jóval magabiztosabbak voltak, és megérdemelten nyerték meg a mérkőzést.

A ZTE két negyeden át reménykedhetett a győzelemben. A harmadik negyedbeli rövidzárlatát azonban könyörtelenül kihasználták a házigazdák.

Kis Attila, a ZTE technikai vezetője: - Nem játszottunk rosszul, a Nyíregyházánál Taylor extrán dobott, ez döntött. A játékvezetők hagyták érvényesülni a hazaiak agresszívebb játékát is.

Kertész Dániel, a ZTE játékosa. – Helytálltunk az esélyesebb nyírségiek otthonában. A hazaiak győzelméhez Taylor kiváló teljesítménye is kellett.