2024.07.06., szombat - CsabaZalaegerszeg időjárása

Osztályozót érő a vereség

2012. február 12. vasárnap, 10:23

Zalakerámia ZTE – Jászberényi KSE 88-96 (25-12, 18-30, 19,22, 26-32). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 700 néző. Jv.: Kapitány, Kiss, Márton.

img 9598_a

ZTE: Perine (9/3), Tóth G. (8/3), Gáspár (23/9), Withworth (22/12). Kinter (2). Csere: Grimm (15), Vertetics (5/3), Baki (4). Vezetőedző: Kis Attila.

Jászberény: Medve (5/3), Hodges (22/9), Austin (22/3), Dramicsanin (18/6), Horti (18). Csere: Sorman (5/3), Szögi (2),, Fülöp (4).. Vezetőedző: Horváth Balázs.

Jól kezdte a mérkőzést a ZTE, jól védekezett, és a támadásoknak is volt ritmusa. Az első negyed végén 13 ponttal vezetett is. Sokan biztos győzelmet jósoltak, de csalódniuk kellett. A második negyed elején légiósai révén 4 perc alatt egyenlítettek a vendégek (14. p. 27-27). . A ZTE ezután elvesztette a mérkőzés fonalát. Igaz egy ideig még ott lihegett a vendégek nyomában, de támadásban már pontatlanná váltak a dobások.

img 9613_a

Az élvonal újonca viszont biztos kezű légiósai révén egyre magabiztosabbá vált. A befejező negyedben ugyan mindent megpróbált a hazai csapat, de az erőlködésnek nyögés, azaz újabb vereség lett a vége. Ami azt is jelenti, hogy a ZTE nem kerülheti el az osztályozót, csak ott tudja kiharcolni a bentmaradást az élvonalban.

Kis Attila, a ZTE vezetőedzője: - Bután játszottunk, amikor az ellenfél bónuszban volt, akkor is a kinti dobásokat erőltettük a betörések helyett. A Jászberény megérdemelten nyert.

Horváth Balázs, a Jászberény vezetőedzője: - Az osztályozó szempontjából nagyon fontos mérkőzés nyertünk meg. Szerintem most már egyenes ágon is bentmaradunk az élvonalban.

img 9615_a

Gáspár Dávid, a ZTE játékosa: - Jól kezdtük a mérkőzést utána, érhetetlen módon kapkodni kezdtünk. A második félidőre támadásban, védekezésben egyaránt visszaestünk.

Baki Gergely, a ZTE játékosa: - Az első negyedben kifejezetten jól játszottunk. Utána elhittük, hogy a bab is hús. Hagytuk visszajönni a mérkőzésbe a vendégeket, és ők éltek a lehetőséggel.