2024.07.06., szombat - CsabaZalaegerszeg időjárása

Nyolc között

2012. január 17. kedd, 14:00

Bajai NKK - ZTE NKK 69-81 ( 12-23, 22-21, 23-11, 12-26). Magyar Kupa női kosárlabda-mérkőzés a 8 közé jutásért. Baja 200 néző. Jv.: Kapitány, Gál, Szabó.

Baja: Scsekics (26/12), Szepsi (12), Theodoreán (8), Khün (2), Bozóki (6). Csere: Gorjanácz, Szabó P. (15), Ferencz. Vezetőedző: Sztevan Csupics.

ZTE: Bukovszki (18/12), Szélesy (6), Varga (6), Szalay (14/3) Czukor (10/6). Csere: Vida (8/3), Horváth Zs. (7), Zsovár (12/6). Vezetőedző: Gáll Tamás.

A szombati bajnoki mérkőzés után a Magyar Kupában találkozott egymással a két csapat. A vendégeknél játszott a sérüléséből már felépült Horváth Zsófia. Az első percekben fej-fej mellett haladt a két csapat, a ZTE a negyed közepén húzott el ellenfelétől, de megnyugtató előnyre nem sikerült szert tennie. Igaz, a tíz pont nem tűnt kevésnek a félidőben.

A nagyszünet után elvesztette a fonalat a ZTE. A Baja 53-53-nál utolérte ellenfelét, és egy rövid időre átvette a vezetést. A 36. percben még döntetlent mutatott az eredményjelző (66-66). Az utolsó 4 percben azonban érvényesítette nagyobb rutinját a vendégcsapat, és hozta a papírformát, bejutott a legjobb nyolc közé a kupában.

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Saját butaságunk miatt a 3. negyedben nehéz helyzetbe hoztuk magunkat. Jobb viszont egy győztes mérkőzés után tanulni hibáinkból, mint vesztest követően. A lényeg, hogy továbbjutottunk a kupában.