2024.07.07., vasárnap - ApollóniaZalaegerszeg időjárása

Nem sok hiányzott az első győzelemhez

2011. november 06. vasárnap, 14:24

Jászberényi KSE - Zalakerámia ZTE 81-77 ( 24-22, 22-20, 14-21, 21-15). NB I-es férfi kosárlabda mérkőzés. Jászberény, 600 néző. Jv.: Földházi, Pozsonyi, Gál.

Jászberény: Davson (17), Medve (4), Hodges (9/6), Jones (30), Horti (10/3). Csere: Somaz, Borszéki (3/3), Fülöp (6), Wehner, Helmeczi (2). Vezetőedző: Horváth Balázs.

ZTE: Perine (23/9), Vertetics (12/6), Gáspár (12/6), Tóth (11/9), Kinter (6). Csere: Hines (12), Kertész (1), Bödör, Délity. Vezetőedző: Kis Attila.

DSCF2086

A ZTE egyébként sem bő kerete, Baki sérülése miatt tovább szűkült. Az első negyedben fej-fej mellett haladt a két csapat, s a folytatásban sem sikerült egyiknek sem elhúznia a másiktól. A zalaiaknál Jones semlegesítése okozott gondot, aki két negyed alatt 23 pontot termelt.

A nagyszünet után a ZTE elkapta a fonalat, 8 ponttal is vezetett, de előjöttek a régi hibák és felzárkózott a hazai együttes. A befejező negyedben ismét fej-fej mellett haladtak a csapatok. Az utolsó percben kétpontos hazai vezetésnél a ZTE támadott, de Perine dobása nem sikerült, az ellentámadásból Helmeczi bebiztosította az újonc Jászberény 2. sikerét A ZTE több statisztikai mutatóban felülmúlta ellenfelét, kis szerencsével, akár megnyerhette volna a mérkőzést, ha a mérkőzés kritikus időszakaiban higgadtabbak játékosai.

DSCF2125

Kis Attila, a ZTE vezetőedzője: - Végig ott lihegtünk a hazaiak nyakán, ha 8 pontos vezetésünknél megfogjuk a mérkőzést, most örülhetnénk. Így tipikus egylabdás mérkőzésen vesztettünk.

DSCF2155

Gáspár Dávid, a ZTE csapatkapitánya: Az összeszokottság hiánya meglátszott a csapaton, ha augusztus óta együtt készül a társaság, nem követjük el azokat a hibákat, amellyel nyert a Jászberény.

Vertetics Ádám, a ZTE irányítója: - Szomorú vagyok, mert ismét nyerhető mérkőzést vesztettünk el. Igaz kissé lejtett hazafelé a pálya, de Kaposvár ellen otthon győzni akarunk.