2024.07.06., szombat - CsabaZalaegerszeg időjárása

Nem sok hiányzott a győzelemhez

2011. november 27. vasárnap, 18:52

Zalakerámia ZTE KK - PVSK 71-82 ( 22-19, 19-13, 14-23, 16-27). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegeszeg, 900 néző. Jv.: Pálla, Kiss, Boros.

IMG 8260

ZTE: Perine (7/6), Gáspár (20/18), Tóth (17/9), Withworth (11/9), Hines (14). Csere: Vertetics, Kinter (2), Bödör. Vezetőedző: Kis Attila.

PVSK: Kovács P. (2), Ciric (18/12), Doyne (31/3), Tóth N. (10), Elingesfeld (11/6). Csere: Vasojevics (6), dr. Deák, Lepsényi (4). Vezetőedző: Szrecsko Szekulics.

A lendületesen kezdő ZTE Gáspár pontjaival pillanatok alatt 5-0-ra elhúzott, a negyed közepén azonban már a Pécs vezetett. Mindkét oldalon sokat hibáztak a csapatok, a ZTE valamivel kevesebbet, így vezetett. A második negyedben fej-fej mellett haladt a két együttes. A ZTE nem tudott jelentős előnyre szert tenni, mert Csiricset és Doyne-t nem sikerül kikapcsolni a játékból. A harmadik negyed elején egy rövid ideig tartott a ZTE lendülete, tíz ponttal is vezettek a hazaiak (52-42). A vendégek ezután zónavédekezésre váltottak, ami ellen nem tudott mit kezdeni a hazai együttes. Nem sikerültek a kinti dobások, a betörések elmaradtak. A vendégek 52-52-nél utolérték a zalaiakat, és innentől kezdve javarészt ők vezettek, a ZTE támadásban teljesen elbizonytalanodott. A pécsiek egyre magabiztosabbá váltak, a hajrában egyértelművé tették sikerüket.

IMG 8268

Kis Attila, a ZTE vezetőedzője: - Gratulálok a Pécsnek. Amíg ennyi hibával játszunk, és lehetőségeinket nem használjuk ki, nem nyerhetünk. Az első félidőben még irányítottunk, a másodikra teljesen visszaestünk.

IMG 8269

Szercsko Szekulics, a PVSK vezetőedzője: - Mindkét csapat győzelemre játszott, az elsőben a ZTE volt jobb, a másodikban mi. A zónavédekezésünkkel nem tudott mit kezdeni a ZTE.

Vertetics Ádám, a ZTE játékosa: - Nehéz mit mondani. A Pécs zónavédekezésével megölte támadójátékunkat.