2024.07.06., szombat - CsabaZalaegerszeg időjárása

Nehezen, de nyertek

2012. január 28. szombat, 08:23

ZTE NKK - Vasas Basket 68-60 (21-12, 20-14, 13-18, 14-16). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 200 néző. Jv.: Forrai, Boros, Sabáli.

ZTE: Bukovszki (3/3), Varga (6), Szélesy (22/9), Zsovár (5), Czukor (9/3). Csere: Szalay (6), Vida (7/3), Ambrus (6), Horváth Zs. (4). Vezetőedző: Gáll Tamás.

Vasas: Pusztai (2), Adamecz (6), Pál (4), Mansare (14), Teilane (15). Csere: Koch (3), Szabó (4), Katona (1), Mányoki (3/3), Bajnóczi (6), Hegedüs (2). Vezetőedző: Diósadi Deák Éva.

Álmosan kezdett a ZTE a mumus fővárosiak ellen. Szigorított a védekezésén a hazai csapat, aminek meglett az eredménye (8. p.: 18-6). A második negyedben is tartott a ZTE lendülete, továbbra is a jó védekezés hozta meg az eredményt. Szélesy a 15. percben már 15 pontnál járt, közte két triplával. Megnyugtató hazai előnnyel vonulhattak a nagyszünetre a csapatok.

A folytatásban főleg támadásban vesztette el a ritmust a hazai csapat. A szívósan küzdő vendégek állandóan 10 pont környékén tartották a különbséget. Sőt, a 39. percben 6 pontra is felzárkóztak (66-60). Kétszer is időt kért a fővárosiak edzője, de fordítaniuk már nem sikerült. A ZTE csikorogva hozta a kötelezőt, így továbbra is őrzi 4. helyét a bajnokságban.

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Nem játszottunk jól, sajátmagunk számára tettük nehézzé a mérkőzést. A lényeg azonban: a győzelem megvan.

Diósadi Deák Éva, a Vasas vezetőedzője: - Örülök, hogy a hétközi gyenge játék után jó mérkőzést játszottunk a ZTE-vel. Remélem, a folytatásban lesznek győztes találkozóink.