2024.07.04., csütörtök - UlrikZalaegerszeg időjárása

Nagyszerű záró negyed

2015. október 12. hétfő, 16:34

Zalakerámia ZTE KK - Kaposvári KK 88-68 (18-21, 18-18, 24-16, 28-13)

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 800 néző. Jv.: Kapitány, Szabó, Kulcsár.

ZTE: Kinney (16/12), Govens (14/6), Kerpel-Fronius (12), Mohácsi (9/9), Krapics (28/9). Csere: Velkey (5/3), Czinger (4). Vezetőedző: Bencze Tamás.

Kaposvár: Jones (15/9), Mijajlovics (3), Benke (15), Hendlein (18), Spica (7). Csere: Baki (9/3), Horváth M. Vezetőedző: Szercsko Szekulics.

A ZTE-ből ezúttal is hiányzott sérülés miatt Pantelics. A Kaposvár szerezte meg a vezetést, de a hazaiak gyorsan egyenlítettek és fordítottak. Az első 10 percben javarészt a vendégek vezettek, a ZTE szívósan kapaszkodott utánuk. A második negyed közepén Govens triplájával rövid időre ismét átvette a vezetést a zalai együttes (13. p: 23-21). Nem sokkal később az egykori egerszegi Baki duplájával, ismét a somogyiak vetettek. Egyik csapatnak sem sikerült elhúzni a másiktól. Rövid támadások végén rendre kosarat szereztek a csapatok, mindkét oldalon hiánycikk volt a védekezés. A záró 10 percban támadásban alaposan feljavult a ZTE. A házigazdák szórták a triplákat, míg a somogyiak támadásban pontatlanná váltak.

Két azonos képességű csapat találkozóján a befejező 10 percben a ZTE kiváló támadó játékot produkált, és megérdemelten nyert. Most lehet igazán sajnálni a MAFC elleni hazai vereséget.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - A Kaposvár három negyeden át jól játszott. Összességében nem volt ekkora különbség a két csapat között, de örülünk a nagy különbségű győzelemnek.

Szrecsko Szekulics, a Kaposvár vezetőedző: - Gratulálok a ZTE-nek, a második félidőben nagyon rosszul játszottunk, de kevés a rotációs lehetőségem.