2024.07.05., péntek - Emese, SaroltaZalaegerszeg időjárása

Megküzdöttek érte

2013. február 18. hétfő, 07:07

PINKK Pécsi 424 - ZTE NKK 50-52 ( 20-14, 8-12, 13-20, 9-6). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés, középszakasz. Komló, 500 néző. Jv: Földházi, Tőzsér, Balogh.

Pécs: Iványi (4), Kovács N (4), Ruják (5/3), Laczi(7/3), Brumermane (8). Csere: Dorogobuzova (9), Lengyel (5/3), Török (2), Sarok (2), Kovács K, Pénzes (4). Vezetőedző: Roberto Hernandez.

ZTE: Szalay (11/3), Varga (6), Szélesy (14/6), Ambrus (3/3) Gensler (7). Csere:Vida (2) Czank (7/3), Horváth Zs (2). Vezetőedző: Gáll Tamás.

A lendületesen kezdő hazai csapat öt perc után 10-4-re vezetett. A vendégek azonban két perc alatt fordítottak (7. p.: 10-11). Ambrus kihagyott dobásai után ismét vezettek a hazaiak. A második negyedben is többször a vendéglátóknál volt az előny, de Szélesy két triplájával és kétpontosaival tartotta a lépést a ZTE a komlói pécsiekkel. Sőt a negyed vége előtt nem sokkal utol is érte ellenfelét (19. p. 26-26), de nagyszünetre a hazaiak vonulhattak minimális előnnyel. A harmadik negyedben egyértelműen a zalaiak akarata érvényesült, jól tartották a hazaiak dobóit. A ZTE támadásban is pontosabbá vált, előnnyel várta a befejező játékrészt. Az utolsó 10 percben hatalmasat küzdöttek Gáll Tamás lányai. A hazai oldalon Iványi ismét pályára lépett, egy ideig jól fogta össze csapatát. Pécsi szempontból mégis ő lett a meccs negatív hőse. A befejezés előtt nem sokkal Czank labdát szerzett tőle, és bedobta a ZTE győztes kosarát. A zalaiak példás küzdeni tudásukkal megérdemelten nyerték meg a rangadót.

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Bravúros győzelmet arattunk, a sikert jó védekezésünknek köszönhetjük. A külső körülményeken is sikerült úrrá lennünk. A második félidőben a hazaiak ellen 15 perc alatt 1 személyi hibát fújtak a játékvezető.