2024.07.06., szombat - CsabaZalaegerszeg időjárása

Még várni kell a győzelemre

2011. december 18. vasárnap, 10:58

Zalakerámia ZTE - Albacomp 59-71 (13-22, 22-12, 10-12, 14-25). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 800 néző. Jv:. Pálla, Márton, Gelencsér.

img 8461 a img 8481 a

ZTE: Perine (9/3), Tóth G. (2), Gáspár (2), Withworth (11/3), Hines (21/3), Csere: Vertetics (8/6), Kinter (4), Bödör (2). Baki, Kertész. Vezetőedző: Kis Attila.

Albacomp: Simon (22/3), El-Amin (23/3), Keller (9), Hollis (4), D. Chism (8). Csere: Hendlein (3/3), Juhos, Bódi (2), Madár, Supola. Vezetőedző: Branislav Dzunics.

Az éllovas ellen a mérkőzés elején jól tartotta magát a hazaiak, nem engedték, hogy a vendégek gyors akciókat vezessenek. A negyed hajrájára csökkent a figyelmük, amit az Albacomp könyörtelenül kihasznált. A második negyedben a csereként beállt Vertetics két triplát is dobott, mellette jól irányított, így az ZTE tartotta a lépést az éllovassal, sőt átvette a vezetést. Közben a vendégeknél Hollist ütésért a 17. percben végleg kiállították.

A nagy szünetben 1 ponttal vezetett a zalai együttes, a szurkolók meglepetést szimatoltak Egy ideig bizakodhattak, a 3. negyedben mindkét csapat gyengélkedett támadásban. A ZTE ismét nehezen boldogult a zóna-védekezés ellen, amely a befejező negyedre védekezésben is visszaesett. Ezt a rutinos vendégek kihasználtak, és hozták a számunkra fontos papírforma-győzelmet. A ZTE számára marad a sovány vigasz, ismét jól küzdöttek, de az első győzelemre még mindig várni kell.

img 8498 a img 8494 a

Kis Attila, a ZTE vezetőedzője: - Gratulálok az Albacomp győzelméhez, a második félidőben fokozatosan felőröltek minket.

Branislav Dzunics, az Albacomp vezetőedzője: - Hullámzó teljesítményt nyújtottunk, védekezésben és támadásban egyaránt. A befejező negyedben érvényesítettük nagyobb tudásunkat.

Kertész Dániel, a ZTE játékosa: - Volt csapatom ellen 3 negyeden át sikerült megvalósítani, amit elterveztünk. Sajnos, utána érvényesült a vendégek rutinja.