Közel a bravúrhoz

2013. március 29. péntek, 06:17

Work Force DKSK - ZTE NKK 66 - 64 (20-18, 22-13, 11-16, 13-17). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Rájátszás, az 1-8. helyért. Miskolc 800 néző. Jv.: Győrffy, Frányó, Tőzsér.

DKSK: Bukovszki (10/6), Dubei (2), Bozóki (5/3), Skorics (16), Sanford (13). Csere: Szabó P. (9), Reiner (2), Fürtös (9/6). Vezetőedző: Peresztegi Nagy Ákos.

ZTE: Szalai (14), Varga (2), Vida (6), Szélesy (8/6) Horváth Zs (7/3). Csere: Ambrus, Czank, Gensler (27/9). Vezetőedző: Gáll Tamás.

Jól kezdett a vendégcsapat, a mérkőzés elején pár ponttal vezetett. Gyorsan fordítottak azonban a miskolciak (5. p.: 15-13) , és újabb 2 perc után már 7 ponttal vezettek. A negyed hajrájában zárkózott fel a ZTE. A második negyedben tovább tartott a hazaiak lendülete, zalaiak főleg támadásban bizonytalanodtak el. (17. p.: 30-20). A nagy szünet után gyorsan tovább növelte előnyét a borsodi együttes (27.p.: 50-35). Ezután nagy hajrát nyitott a vendégegyüttes és a ponterős Gensler vezérletévek átvette a vezetést. (33. p.: 53-54). A találkozó hajrájában többször is 4 ponttal vezetett a ZTE (37. p.: 58-62). A hajrában azonban a hazaiak céloztak pontosabban és kicsikarták a győzelmet. Az összkép alapján elmondható, hogy a második félidei játék alapján a ZTE könnyen elvehette volna a miskolciak pályaelőnyét.

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője. - Nagy energiát mozgósítottunk, hogy visszajöjjünk a mérkőzésbe. Az egész találkozó hasonlított a hullámvasúthoz. Sajnos, sok könnyű ziccert rontottunk, ezért vesztettünk.