Könnyed játékkal magabiztos siker

2013. március 07. csütörtök, 08:29

ZTE NKK - MKB Euroleasing Vasas 77-39 ( 10-8, 20-8, 25-7, 22-16). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés, középszakasz. Zalaegerszeg, 100 néző. Jv.: Gerencsér, Radnóti, Lövész.

img 4790 a

ZTE: Czank (8), Szélesy (4), Ambrus (12), Vida (18/9) Horváth Zs. (5). Csere: Varga (8), Szalay (7), Gensler (13/3), Dukai (2), Magyar. Vezetőedző: Gáll Tamás.

Vasas: Katona (4), Pusztai (4), Mansaré (9), Bajnóczi Barnai (7). Csere: Fejes (2), Koch (5/3), Mányoki (6/6), Hegedüs (2). Vezetőedző: Diósadi Deák Éva.

img 4791 a

Esélyeshez méltóan kezdett a ZTE, gyorsan hat pontos vezetésre tett szert. Utána megállt a pontgyártásban, de labdaszerzés után ziccerből többször betalált. A második negyedben kintről továbbra is pontatlanul dobott a zalai együttes, de továbbra is sok labdát szerzett, és ebből könnyű kosarakat ért el. A nagyszünet után a vendégek 5 percen át nem szereztek pontot. A hazaiak viszont szorgoskodtak, ennek eredményként gyorsan 20 pont fölé nőtt a különbség a két csapat között. (22. p.: 39-16). A mérkőzést ezzel megnyerte a zalai csapat. A folytatásban játék lehetőséget kaptak a fiatalok is. A hazaiaknál a koncentráció is csökkent, így a befejező negyedben tíz pont fölé került a vendégcsapat. A ZTE egy negyedet leszámítva biztosan hozta a számára kötelező győzelmet.

img 4802 a

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Az első negyed pontszegény játéka után sok könnyű kosarat szereztünk, és biztosan nyertük a találkozót.

Diósadi Deák Éva, a Vasas vezetőedzője: - Az első negyedben még tartottuk a lépést a hazaiakkal. Utána fokozatosan visszaesett a játékunk és súlyos vereség lett a vége.