2024.07.06., szombat - CsabaZalaegerszeg időjárása

Kétszeri hosszabbítás után

2011. december 18. vasárnap, 10:46

Cegléd EKK - ZTE NKK 75-82 (21-12, 14-24, 19-16, 14-16, 5-5, 2-9). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Cegléd, 150 néző. Jv.: dr. Vígh, Gál, Vida.

Cegléd: Orbán (18/3), Cymmer (7/3), Ruttner R. (2), Sosnovska (15/3), Serbán (18). Csere: Dobrovolska (8/6) Kobolák, Ruttner Zs. (7/3). Vezetőedző Újhelyi Gábor.

ZTE: Bukovszki (14), Szélesy (11), Czukor (11/3), Varga (17/3), Horváth (16). Csere: Szalay (3). Vezetőedző: Gáll Tamás.

A tartalékos vendégeknél Szélesy is betegen vállalta a játékot. Az első negyedben a remekül kezdő ceglédieknek minden sikerült, kiválóan dobták a 3 pontosokat, ugyanakkor a zalaiak gyengén. A második negyedben a ZTE visszajött a mérkőzésbe. A folytatásban nagy adok, kapok folyt, a pályán vendégeknél Szalay a 33. percben kipontozódott, és mindössze öt felnőtt játékosa maradat Gáll Tamás vezetőedzőnek. Bár többen is a kipontozódás szélére sodródtak, de nagyon fegyelmezetten és taktikusan játszva megnyerték a mérkőzést.

Gáll Tamás, a ZTE NKK vezetőedzője: - Nagyot küzdött a csapat, és értékes győzelmet arattunk. A 2011-es évi teljesítményünk csodálatos volt. A lányok megérdemlik, hogy hosszabb pihenőt kapjanak.