Karácsonyi ajándék

2012. december 23. vasárnap, 10:04

Zalakerámia ZTE - Atomerőmű Paks 73 -70 (23-18, 8-18, 20-18, 22-16). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 1200 néző. Jv.: Földházi, Makovsky, Jurák.

img 3896 a

ZTE: Copeland (15/3), Baki (13/12), Gáspár (12/6), Hudson (17/3), Simovics (18), Koma (5), Puszta, Borszéki. Vezetőedző: Völgyi Péter.

Paks: L. Williams (15/3), Vojvoda (5/3), Kámán (7/3), N. Williams (8), Tóth Á. (19). Csere: Kovács Á. (12/3), Eiligensfeld (2), Idlet (2). Vezetőedző: Gutierrez Garcia Enrique.

Az esélyesebb Paks ellen jól tartották magukat a hazaiak, az első negyedben javarészt náluk volt az előny. Baki rövid időn belül két hárompontost is szerzett. A ZTE védekezése összeállt, állandósult 4-5 pontos vezetése. A második negyedben a kezdő ötösből többen pihentek, így rövid időn belül felzárkózott a vendégcsapat, és átvette a vezetést (13.p.: 23-25). A hazaiaknál Copeland megsérült, Gáspár irányított, majd Kertész, de nem tudtak fazont adni a csapat játékának. A ZTE főleg támadásban esett vissza, mindössze 8 pontig jutott a második negyedben. A nagyszünet után egy harapósabb vendégcsapat érkezett a pályára, és pár perc alatt tíz pontos vezetésre tett szert (23. p. 35-45). Baki újabb két triplájával visszakapaszkodott a zalai együttes, azonban a negyed hajrája ismét a vendégeké volt.

img 3897 a

A befejező játékrészben nagyot küzdött a ZTE, Koma kétpontosával egyenlített (32. p.. 32-32).. Ádáz csata dúlt a pályán, javarészt a Paks vezetett három ponttal. A ZTE azonban nem adta fel, előbb Simovics büntetőzött jól, majd Copeland is eredményes volt a büntetővonalról, s megszületett a bravúros győzelem.

Völgyi Péter, a ZTE vezetőedzője: - Minden játékosnak helyén volt a szíve, nagyon megküzdöttünk a sikerért. Szerettünk volna mindenképpen győzelemmel karácsonyi pihenőre térni, sikerült. Fizikálisan is jobban bírtuk ellenfelünknél.

img 3928 a

Baki Gergely, a ZTE játékosa: - Szép karácsonyi ajándék számomra, és a szurkolók részére is jó játékom, és természetesen a győzelmünk. Örülök, hogy végre ültek dobásaim.

Gáspár Dávid, a ZTE játékosa: - A Paks a vártnál gyengébben játszott. Nem tudom, miért... Legyen ez az ő gondjuk. Két súlyos vereség után javítani akartunk, győzelemmel szerettünk volna pihenőre térni. Nagy küzdelem után sikerült.