Jobbak voltak a vendégek

2013. november 24. vasárnap, 13:53

ZTE NKK - KSC Szekszárd 67-82 (20-17, 10-17, 22-20, 15-28). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 150 néző. Jv.:Surányi, Gelencsér, Praksch.

dscf0080 ab

ZTE: Fuisz (4), Varga Zs. (19), Czukor (10/6), Fritz (16/3), Horváth Zs. (12). Csere: Török (2), Vágvölgyi, Balogh, Knezevic (4). Vezetőedző: Gáll Tamás.

Szekszárd: Studer Zs. (12/6), Scsekics (11/6), Kalocsai (4), Kovalcsik (6), Zele (19). Csere: Hajdu (9/9), Tamis (4), Simon (4). Dusanics (13). Vezetőedző: Magyar Gergely. .

dscf0080 ab

Nagyszerűen kezdte a találkozót a hazai csapat rövid idő alatt 10-2–es előnyre tett szert. Gyorsan kikérte első idejét Magyar Gergely a vendégek szakvezetője Az edzői tanácsok hatottak, a tolnai csapat megkezdte a felzárkózást, sőt a második negyed közepén átvette a vezetést.(22-23). A hazaiak ezután futottak az eredmény után főleg támadásban estek vissza, sok ziccert rontottak, de a védekezés is gyenge volt. A szekszárdiak sok könnyű kosarat dobtak. A folytatásban a vendégek a triplákat is kiválóan dobták, míg a ZTE nem tudott mit kezdeni a szekszárdiak zónavédekezésével. A kinti dobásaik sem sikerültek és betörések után a ziccerek is kimaradtak. A negyedik negyedben a ZTE letámadott, de kevés sikerrel. A tolnai csapat tovább növelte előnyét és fölényesen győzött. A hazai csapatban bemutatkozott Knezevic, akinek teljesítményén meglátszott, hogy az idény során nem nagyon játszott.

dscf0082 ab

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Gratulálok a Szekszárdnak, megérdemelten nyert. Mi rengeteg ziccert rontottunk, és védekezésünk és csapnivaló volt.

Magyar Gergely, a Szekszárd vezetőedzője: - Megértették a lányok, hogy Egerszegen csak kemény védekezéssel lehet nyerni. Annak külön örülök, hogy szülővárosomban először sikerült csapatommal nyerni.