Gyenge játéknak vereség a vége

2015. október 12. hétfő, 16:33

ZTE NKK - CMB Cargo UNI Győr 64-87 (11-22, 21-22, 21-24, 11-19)

NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 200 néző. Jv.: Győrffy, Praksch, Gelencsér.

ZTE: Nagy D. (12/3), Szélesy (14/6), Velkey (6), Böröndy (14/3) Horváth Zs. (7). Csere: Szalay (6), Jurkó (2), Orsó (3). Vezetőedző: Gáll Tamás.

Győr: Radocsaj (10/3), Horváth K., Laklóth (5/3), Grigalauskyte(19),Goree (31). Csere: Varga (12), Koch (3), Török (5/3), Takács, Kovács (2), Papp .Vezetőedző: Völgyi Péter.

Az utóbbi időben a ZTE sok borsot tört a győriek orra alá, szerették volna folytatni a hagyományt, A vendégek viszont az "átok" megtörésére készültek. A házigazdák 2-2-ig tartották a lépést ellenfelükkel. A győriek pontosabban céloztak és gyorsan elhúztak. A hazaiaknál nagyon hiányzott egy center, a Rába-partiak a lepattanók megszerzésével gyors támadások végén voltak eredményesek. A ZTE a negyedik negyed elején játszott tudásának meg felelően. húsz pontos hátrányát akkor nyolcra csökkentette (34. p.: 60-68). A játékvezetők ezután kipontozták a ZTE egyetlen magas emberét Horváth Zsófiát, ami a zalaiak szempontjából végzetesnek bizonyult. A vendégek ismét elhúztak és biztosan győztek.

A ZTE-nek a mérkőzés során csak fellángolásai voltak, a jobb játékosokkal rendelkező győriek megérdemelten nyertek

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - A mai mérkőzésen védekezésben, támadásban gyengét nyújtottunk, így súlyos vereség lett a vége.

Völgyi Péter, a Győr vezetőedzője: - Idegenbeli sorozatot kezdtünk el, első állomásán értékes győzelmet arattunk. Egerszegen nyerni nem könnyű feladat, nekünk sikerült.