2024.07.06., szombat - CsabaZalaegerszeg időjárása

Értékes győzelem

2012. január 22. vasárnap, 11:52

Ferencvárosi TC - ZTE NKK 52-59 (7-9, 14-19, 22-14, 9-17). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Budapest 500 néző. Jv.:Vígh, Földházi, Bognár.

img 9145_a

FTC: Englert (10/6), Ruják (4), Szlimák (12/3), Turóczi (16/3), Russai (1). Csere: Tamás (2), Kovács K (3/3), Süle (2) Hegedüs (2). Vezetőedző: Farkas Sándor.

ZTE: Bukovszki (6), Szélesy (15), Zsovár (17/6), Varga (8) Czukor (4). Csere: Horváth Zs. Szalay (2), Vida (7/3). Vezetőedző: Gáll Tamás.

img 9154_a

Mindkét csapat idegesen kezdett, sok volt a pontatlan dobás. Az első negyedben csak Zsovár szerzett pontot a vendégeknél. A folytatásban jól védekezett az egerszegi csapat, és fokozatosan növelte előnyét. Zsovár mellé a pontszerzésben többen is felzárkóztak. A nagy szünetre megnyugtató vendégelőnnyel vonultak le a csapatok. A harmadik negyedben lendületesen játszott a Ferencváros, és a 26. percben egyenlített (34-34). Ezután ádáz fej-fej melletti csata folyt a pályán.

img 9166_a

A befejező negyed elején Vida pontjaival hat ponttal is vezettek a zalaiak (35.p.: 45-51). Ezután rendkívül taktikus és fegyelmezett játékkal megtartotta előnyét a ZTE. Ezzel a gyözelemmel továbbra is 4. a tabellán, és ha negatív meglepetés nem éri őket, kedvező pozícióból várhatják a rájátszást.

img 9181_a

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Küzdelmes, sok hibával tarkított mérkőzésen jól védekeztünk, ez hozta meg számunkra a nagyon fontos győzelmet. Nem állunk le azonban, megyünk tovább.