2024.07.06., szombat - CsabaZalaegerszeg időjárása

Biztos szolnoki siker

2012. március 11. vasárnap, 11:31

Zalakerámia ZTE - Szolnoki Olaj 80-109 (25-23, 20-34, 17-31, 18-21). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 800 néző. Jv.: Földházi, Pozsonyi, Benedek.

img 0045 a

ZTE: Vertetics (11/3), Kelley (18), Henderson (16/6), Withworth (11/3), Tóth G. (10/3). Csere: Bödör (8), Baki (6). Vezetőedző: Heinrich Róbert.

Szolnok: Fodor (20/18), Horváth (13/9), Gay (14/9), Nikolov (15/3) Báder (14). Csere: Grebenár (2), Soós (4), Trotter (10/3), Milis (10), Trepák (6). Megbízott edző: Dragan Alekszics.

Mindkét oldalon akadtak hiányzók, a hazaiaknál Kinter sérülés, Gáspár betegség miatt nem lépett pályára és Baki is sérülten vállalta a játékot. A vendégeknél Poór Péter vezetőedző hiányzott betegség miatt. Másfél perc után a vendégek törték meg a "kosárcsendet" egy triplával, és gyors támadó játékuk eredményeként elhúztak (4. p.: 5-14). Heinrich Róbert időt kért, rendezte a sorokat, és a ZTE egy remek sorozat végén átvette a vezetést. A második negyed elején 32-23-ra is vezetett az egerszegi csapat.

img 0087 a

Szigorítottak védekezésükön a vendégek, a szűk kerettel rendelkező hazaiak kezdtek fáradni, s a 14. percben visszavette a vezetést a Szolnok (35-36). Ezután "tripla esőt" zúdítottak a ZTE-re, melyben Fodor járt az élen. A 24. percben már több mint 20 pont volt különbség a két csapat között (50-71). Ezután a vendégeknél a cserék is pályára léptek, de a Szolnok így is tovább szárnyalt. A befejező negyedben Fodor 6. triplája után elérte a 100 pontot a Tisza-parti gárda, és kiütéses vereséget mért a ZTE-re. A zalai csapat jól küzdött, az első negyedben jól is játszott, de a vendégek nagyobb tudása végül érvényesült.

Heinrich Róbert, a ZTE vezetőedzője: - Amíg bírtuk erővel, cibáltuk az oroszlán bajszát, de leteríteni nem sikerült. A játékosaim kitették lelküket a pályára.

Vertetics Ádám, a ZTE játékosa: - Az edzőváltás után más ritmusban játszottunk. Volt egy jó negyedünk, amire építkezhetünk. A vendégek végül érvényesítették nagyobb tudásukat.

Baki Gergely, a ZTE játékosa: - Az első negyedben tartottuk a lépést a vendégekkel, utána kijött a Szolnok nagyobb tudása. Ismét jól küzdöttünk.