Balszerencsés vereség

2015. március 01. vasárnap, 07:56

Zalakerámia ZTE - Naturtex SZTE Szedeák 74-77 (19-21, 12-20, 20-20, 23-16)

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 900 néző. Jv.: Papp, Söjtöry, Kulcsár.

ZTE: Dzambics (21/6), Mohácsi (10/3), Fekete (8), Tamir (16), Csohadarevics (15). Csere: Ilics, Velkey, Czingler, Kertész (4).Vezetőedző: Milos Sporar.

Szeged: Jeremirov (12/6), Kiss (10/9), Molnár (9/3), Csirics (21/6), Balaban (20). Csere: Kintics (5/3), Szefanovics. Vezetőedző: Nikola lazics.

Az első percekben fej-fej mellett haladt a két együttes, azonban kevés pont esett ( 7. p. 11-7).. A folytatásban beleerősítettek a vendégek, és fokozatosan elhúztak. A második negyedben is tartott a szegediek szárnyalása, jól dobtak kívülről is, aminek eredményeként a félidőben 10 pontos előnyre tettek szert. A nagyszünet után is a Tisza-partiak akarata érvényesült. Már-már eldőlni látszott a mérkőzés sorsa, ( 27. p.:41-56). Amikor az egerszegi csapat alacsonyabb szerkezetre váltott, és megkezdte a felzárkózást (34. p.: 60-63). Küzdött a ZTE, de nem sikerült átvennie a vezetést. Az utolsó előtti percben ismét távolinak tűnt a győzelem lehetősége (39. p.: 67-74). Azonban Dzambics és Fekete pontjainak köszönhetően a befejezés előtt 4 másod perccel 74-74-et mutatott az eredmény jelző. Az utolsó másodpercben azonbane Jeremirov távoli 3 pontosával végül nyert a Szeged.

Milos Sporar, a ZTE vezetőedzője:- Jó volt látni mindkét csapat győzelemre törő játékát. Tőlünk két kulcsjátékos is hiányzott. Tudtuk, csak akkor lehet esélyünk a győzelemre, ha alacsony szerkezetben játszunk. Sajnos sikerünk elmaradt.

Nikola Lazics, a Szeged vezetőedzője: - Egerszegen nyerni mindig nehéz. 26 percen át uraltuk a játékot, akkor akadt problémánk, amikor a ZTE alacsony szerkezetre váltott. Ennek ellenére úgy vélem. hogy győzelmünk megérdemelt.

Kertész Dániel, a ZTE játékosa : - Vesztett helyzetből jöttünk vissza, lett volna esélyünk a hosszabbításban, de egy szerencsés 3 pontossal sajnos kikaptunk.