2024.07.03., szerda - Kornél, SomaZalaegerszeg időjárása

Bajnokverés idegenben

2015. október 26. hétfő, 09:04

Szolnoki Olaj KK - Zalakerámia ZTE KK 72- 83 (16- 16, 19-19, 11-31, 26-17)

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Szolnok 2000 néző. Jv.: Benczúr, Pozsonyi, Balogh.

Szolnok: Wittman (7/3), Green (7), Boriszov (19/9), Keller (2), Natyazhko (6). Csere: Vojvoda (17/9), Craft (5/3), Gregory (9), Somogyi. Vezetőedző: Dragan Alekszics.

ZTE: Kinney (18/12), Govens (22/12), Kerpel Frónius (9/6), Mohácsi (6), Pantelics (20/3). Csere: Velkey (4), Fekete (4), Czinger. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Repülő rajtot vett a bajnok Szolnok, a harmadik percben már 11-2-re vezetett. A házigazdák azonban előnyük birtokában túlzottan is megnyugodtak, a ZTE pedig elkezdte játszani saját játékát. Az első tíz perc végén Pantelics kosarával egyenlített, s második negyed nagy részében is irányította a játékot. (16. p.: 23-28) Govens és Kinney szórták a pontokat, s csak a negyed hajrájában tudott egyenlíteni a bajnok. A harmadik negyedben alapozta meg sikerét a zalai csapat, nagyszerűen védekezett, a Szolnok mindössze 11 pontot dobott. (24. p.: 43-50). Pantelics a pontgyártás mellett a lepattanózásban is jeleskedett, húsz ponttal vezetett a negyed végén a ZTE (46-66).A befejező tíz percben főleg Vojvoda pontjaival megközelítették a házigazdák a zalaiakat, ( 34. p.: 59-71). de utolérni már nem tudták (39. p.: 67-75).

Óriási bravúrt hajtott végre a ZTE a magyar bajnokságban hazai pályán több éve veretlen Szolnok legyőzésével. Három légiósa - Pantelics, Kinney és Govens extra teljesítményt nyújtott, de a győzelemhez kellett a magyar játékosok jó játéka is. A vendégek nem kis meglepetésre megérdemelten győzték le a papíron jóval erősebb hazai csapatot.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Legszebb álmunk vált valóra, Szolnokra általában nem győzni jönnek a csapatok. Nagyszerű csapatjátékot nyújtottunk, a játék több elemében felül múltuk a hazaiakat. Így többek között fizikai fölényük ellenére több lepattanót szedtünk. A látottak alapján győzelmünk megérdemelt.