2024.07.03., szerda - Kornél, SomaZalaegerszeg időjárása

A végén szétesett a vendégek játéka

2016. március 31. csütörtök, 06:37

Zalakerámia ZTE KK - Atomerőmű SE Paks 90-65 (22-18, 22-21, 19-13, 27-13)

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Középszakasz, felsőház. Jv.: Benczur T., Söjtöry T., Minár L.

Zalaegerszeg, 1700 néző. Jv.: Benczúr, Söjtöry, Minár.

ZTE: Kinney (19/6), Govens (28/6), Kerpel-Frónius (6/6), Mohácsi (10/6), Pantelics (14/3). Csere: Balmazovics (8), Velkey (5/3), Czinger. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Paks: Dunn (12) , Barnies (12/6), Robinson (6), Fomin (9/3) Tóth Á. Csere: Will (5/3), Illés, Medve (6/6), Kovács Á. (6/6), Watkins (9/3). Vezetőedző: Schmidt Béla.

Az első percekben fej-fej mellett haladt a két csapat, majd a ZTE öt ponttal megugrott (6. p.: 13-8). Kihagyás a védekezésben, és már ott volt a Paks a zalaiak nyakán (8. p. :13-12). A hazaiak jól dobták a hármasokat, így sikerült pár pontos vezetésre szert tenniük a negyed végére. Érdekesség, az első 10 percben hazai oldalon csak a légiósok szereztek pontot. A második negyed elején 25-18-ra is meglépett a hazai együttes.

Labdaeladások, pontatlan dobások után azonban egyenlített a Paks (14. p.: 32-32). A negyed hajrájában ismét a ZTE villogott, és öt ponttal vezetett félidő végén. Fordulás után jól kezdett a zalai együttes (23. p.: 49-39). Nem hagyta magát a Paks, három pontosokkal pár perc alatt felzárkózott (27. p.: 51-47). A vendégeknek ez volt az utolsó fellángolása. Egyre jobban védekezett a hazai csapat, a Paks támadásban elbizonytalanodott. Pantelics zsákolása mellett több látványos kosarat láthatott a publikum. A 37. percben már 20 ponttal vezetett a ZTE (78-58), biztossá vált a sikere.

A középszakasz második találkozóján a második félidőben parádézott a zalai csapat és magabiztosan győzött.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Nagyon készültünk a javításra. Nem volt könnyű mérkőzés. Szünet után összeállt a védekezésünk, elkaptuk a ritmust, ez döntött.

Schmidt Béla, a Paks vezetőedzője: - Nem erre számítottam. Az első két negyedben még úgy ahogy összeszedetten játszottunk. Fordulás után csak fellángolásaink voltak. Ki lehet kapni, de a mutatott játékunk elfogadhatatlan.

Gáspár Dávid, a ZTE sérült csapatkapitánya: - Nagyon akartunk győzni, a közönség sokat segített, hogy sikerüljön. Szünet után egyértelműen ellenfelünk fölé kerekedtünk.