2024.07.07., vasárnap - ApollóniaZalaegerszeg időjárása

A második negyed döntött

2011. október 29. szombat, 14:44

ZTE NKK - FTC 76-59 (14-7, 31-19, 17-15, 14-18).

NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 500 néző. Játékvezetők: Valovics, Gorka, Söjtöry.

ZTE: Bukovszki (10), Szalay (10/3), Szélesy (9/3), Zsovár (8/6), Horváth Zs. (14). Csere: Czukor (13/9), Varga (10), Ambrus (2). Vezetőedző: Gáll Tamás.

FTC: Englert (9/3), Szlimák (14/3), Ruják (11/3), Turóczi, Russai (7/3). Csere: Tamás (5/3), Kováts (7), Süle (6/3). Vezetőedző: Farkas Sándor.

Repülőrajtot vett a hazai csapat, a 2. percben már 9-2-re vezetett. A Ferencváros azonban gyorsan felzárkózott, öt perc után 9-7 állt az eredményjelzőn. A ZTE ezután remekül védekezett, és a vendégek már több kosarat nem szereztek ebben a negyedben.

A második játékrészben tovább tartott a hazaiak lendülete, jó védekezés után gyors támadásokat vezetve biztosan húztak el. A 16. percben már 20 pont volt a különbség a két csapat között (33-13), ami alig változott a negyed végéig. A nagy szünet után álmosan kezdett a ZTE, egy időkérés után azonban rendezte a sorokat Gáll Tamás vezetőedző. A zalai együttes biztosan tartotta előnyét. A befejező negyedben még egyszer beleerősített a Ferencváros, de nem sokra ment vele, az egerszegiek védekezése ellen nem volt ellenszere.

A ZTE NKK ezúttal egy rangadót nyert meg magabiztosan, ami mindenképpen biztató a folytatásra.

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Gratulálok a lányoknak, igazi csapatjátékkal sikerült egy rangadót megnyernünk.

Farkas Sándor, az FTC vezetőedzője: - Több sebből vérzünk, de azért ennél többet vártam a lányoktól.

Bukovszki Mónika, a ZTE játékosa: - Jól felkészültünk ellenfelükből, uraltuk a játékot. Örülök, hogy magabiztosan megnyertük a rangadót.