2024.07.03., szerda - Kornél, SomaZalaegerszeg időjárása

A lelkesedés kevés volt

2015. december 21. hétfő, 17:46

ZTE NKK - PINKK Pécsi 424 65 – 76 (22-22, 20-22, 12-12, 11-20)

NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 150 néző. Jv.: Boros, Kulcsár, Surányi.

ZTE: Nagy D. (15/9), Szélesy (8/6), Szalay (8/6), Licskai (8), Horváth Zs. (10). Csere: Böröndy (10/6), Orsó (6), Velkey. Vezetőedző: Gáll Tamás.

PINKK: Sánta (2), Ruják (19/12), Handy (5), Drammeh (16/6), Tunstull (12). Csere: Sarok (4), Kovalcsik, Mozes (2), Vucsetics (16/6). Vezetőedző: Sandro Orlando.

Nagyon ráfér volna a bravúr a ZTE csapatára. A vendégek hét közben nemzetközi kupamérkőzést játszottak, búcsúztak az EK-tól. Ennek ellenére a négy légióssal felálló Pécs volt a találkozó esélyese. Az első negyedben felváltva vezettek a csapatok, egyik fél sem jeleskedett a védekezés terén. A második negyed is hasonló mederben folyt. A ZTE-nél is bejöttek a triplák, tartották a lépést a pécsiekkel. Két negyed után még semmi nem dőlt el.

A nagyszünet után szigorítottak védekezésükön a vendégek és 6 ponttal elléptek ( 23. p.: 44-50). A baranyai csapat kezdte kihasználni fizikai fölényét a palánkok alatt. Két triplával még visszajött a mérkőzésbe a ZTE (29. p.: 54-56), de a záró tíz perc elején Nagy D. megsérült, s csak hosszabb ápolás után tért vissza. Ez alatt a vendégek elhúztak ( 38. p: 57-65). A házigazdák letámadtak, kétszer is labdát szereztek, amit nyomban eladtak, így nem maradt esélyük a fordításra.

A vendégek végül - ha nehezen is - érvényesítették a papírformát. Nem jobb játékkal nyertek, hanem fizikálisan őrölték fel a ZTE-t.

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Lelkesedésünk nem mindig párosult jó játékkal. Döntő szituációkban rossz döntéseket hoztunk, ellenfelünk meg nem, így megérdemelt a győzelmük.

Sandro Orlando, a PINKK vezetőedzője: - Minden elismerésem a ZTE-é, nyílttá tették a mérkőzést. Az első félidőben rosszul védekeztünk, a másodikra feljavultunk, ami támadásainkon is meglátszott.