A jobb második félidő döntött

2013. február 28. csütörtök, 11:24

ZTE NKK - Atomerőmű Szekszárd 72-61 (16-17, 11-17, 25-14, 20-13). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés, középszakasz. Zalaegerszeg, 200 néző. Jv.: Pálla, Tóth K., Sabáli.

ZTE: Szalay (13), Szélesy (22), Gensler (7), Czank, Varga Zs. (2). Csere: Horváth Zs. (8), Ambrus, Vida (20/9). Vezetőedző: Gáll Tamás.

Szekszárd: Scsekics (8), Theodorán (2), Bálint (10), Zele (12), Roglics (12). Csere: Studer, Hajdú (3/3), Tamás (4), Szepsi (8), Pap (2). Vezetőedző: Magyar Gergely.

Kapkodva, gyengén kezdte a mérkőzést a ZTE, a vendégek éltek a lehetőséggel és végig vezettek az első negyed során. Főleg a védekezésben hibázott sokat a hazai csapat. A második negyedben is folytatódott a ZTE gyengélkedése, a 17. percben már 10 ponttal vezettek a szekszárdiak ( 18-28). A zalaiak hét perc alatt mindössze két pontot dobtak, a negyed harájában azonban valamelyest csökkentették hátrányukat. A nagyszünet után már egy más ritmusban játszó ZTE-t láthatott a publikum. A 28. percben vették át a vezetést (47-46), és már nem is engedték ki kezükből. Ebben az időszakban Vida célzott pontosan, pontjaival alaposan elhúzott a hazai csapat.. A 33. percben már 15 pont volt az előnye (65-50). A hajrára kicsit kiengedett a ZTE, de biztos győzelme nem forgott veszélyben.

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Két ellentétes félidőt láthattunk. A gyenge elsőt egy minőségibb második követte, ami meghozta számunkra a győzelmet.