2024.07.03., szerda - Kornél, SomaZalaegerszeg időjárása

A jobb hajrá döntött

2015. október 21. szerda, 05:10

Falco KC Szombathely - Zalakerámia ZTE KK 78-64 (27-17, 19-17, 11-23, 21-7)

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Szombathely, 1800 néző Jv.: Cziffra, Frányó, Boros.

Falco: Rundles (16/12), Butorac (8/6), Váradi (16/3),Halik (8/6), Wright (8). Csere: Csomagics (10), Bognár (9/3), Simon (3/3). Vezetőedző: Kálmán László.

ZTE: Kinney (20/12), Govens (16/3), Kreppel Fronius (7/6), Mohácsi (6), Pantelics (10/6). Csere: Velkey, Fekete (3/3), Czinger (2). Vezetőedző Bencze Tamás.

A ZTE-ből sérülés miatt Krapics hiányzott, így még nehezebbnek ígérkezett a bravúr a Falco otthonában. A zalaiak 4-4-ig tartották a lépést a házigazdákkal, utána el húzott ellenfelük. A ZTE kevés támadást tudott kivédekezni. A második negyedben már jobban védekezett, a negyed közepén öt pontra megközelítette a Falcot (15.: 29-24). A folytatásban ismét a hazai csapat célzott pontosan, és tíz pont fölött vezetett a nagy szünetben. Fordulás után nagyszerű harmadik negyedet produkált a zalai csapat. Összeállt a ZTE védekezése, és jó ritmusban támadtak játékosai. A jól dobó kis emberek révén ledolgozták hátrányukat. A befejező 10 perc előtt döntetlenre állt a találkozó ( 30. p.:57-57). A befejező negyedre elvesztette a fonalat a ZTE, támadásban esett vissza, bár egy ideig tartotta a lépést a Falcoval. A hajrá egyértelműen a házigazdáké volt, és végül megérdemelten nyerték a mérkőzést.

Az öt légióssal felálló vasiak ellen hullámzó teljesítményt nyújtott az egerszegi csapat, így végül kijött a két csapat közötti tudáskülönbség.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - A Falco bizonyította, hogy jobb csapat, mint mi. Bár nem játszottunk jól, a küzdéssel, a hozzáállással nem volt gond. Sajnos, döntetlen állásnál két elkerülhető 3 pontost kaptunk, ami döntőnek bizonyult.