2024.07.06., szombat - CsabaZalaegerszeg időjárása

A harmadik negyedben fogyott el az erőnk

2012. január 22. vasárnap, 11:58

Zalakerámia ZTE - Kecskeméti KSE 80-85 (26-20, 18-21, 16-24, 20-20). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 900 néző. Jv.: Cziffra, Hegedüs, Pozsonyi.

img 9229_a

ZTE: Perine (16/6), Gáspár (7/3), Tóth (20/3), Withworth (20/12), Kinter (15). Csere: Kertész (2), Vertetics, Bödör, Baki. Vezetőedző: Kis Attila.

Kecskemét: Kelley (11), Wittmann (8), Vukadinov (10), Dénes (11/9), Bencze (3). Csere: Csorvási (16), Deraszimovics (19/3), Hegedüs (7/6). Vezetőedző: Sztojan Ivkovics.

img 9234_a

Nagyszerűen kezdte a mérkőzést a ZTE együttese, rég mutatott az eredményjelző 11-3-as hazai vezetést a 4. percben. A hazaiak jól védekeztek és támadásban is pontosan céloztak, ebben az időszakban kézben tartották a mérkőzést. A második negyedre szigorított a védekezésén a vendégcsapat, a ZTE így is tartotta a lépést a jobb erőkből álló vendégekkel. A szünetben többen is feltették a kérdést meddig bírja ezt a tempót a hazai együttes. A harmadik negyedben válasz kaptunk rá, eddig. Itt elfogyott a lendület, főleg támadásban esett vissza a ZTE. A vendégek szép csendben tíz pontra növelték előnyüket 32. p.: 62-72.. Két Withworth 3 pontossal még felcsillant a remény, de a rutinos vendégek már nem engedték meg azt a luxust, hogy a ZTE fordítson. Ebben az idényben most játszott leghosszabb ideig jól a ZTE, de ez is kevés volt a sikerhez. Erre a teljesítményre lehet alapozni a verhető ellenfelek ellen.

img 9239_a

Kis Attila, a ZTE vezetőedzője: - Mindent megtettünk a győzelemért, mégsem sikerült nyernünk. A döntő az volt, mikor a 3. negyedben támadásban gyengélkedtünk, s 14 ponttal elengedtük a vendégeket. Innen már nem sikerült visszakapaszkodnunk.

Sztojan Ivkovics, a Kecskemét vezetőedző: - Köszönjük szurkolóinknak, hogy végig kitartottak mellettünk. A 4. negyedben már egyértelműen uraltuk a mérkőzés.

img 9280_a

Gáspár Dávid, a ZTE játékosa: - Döntő volt, hogy a 3. negyedben 14 pontos vezetésre tett szert a Kecskemét. Jól játszottunk, jól küzdöttünk. Bizakodom, hogy az említett tényezők rövidesen győzelmet érnek.

Kertész Dániel, a ZTE játékosa: - A harmadik negyed közepére elfáradtunk, de talán ebben a szezonban most játszottunk a legjobban. Mai teljesítményünkre építkezhetünk.