2024.07.03., szerda - Kornél, SomaZalaegerszeg időjárása

A hajrában dőlt el

2016. március 17. csütörtök, 07:31

Atomerőmű SE Paks – Zalakerámia ZTE KK 88-80 (16-24, 22-14, 23-23, 27-19)

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Paks, 900 néző. Jv.: Benczúr, Frányó, Szabó G.

Paks: Dunn (9/3), Robinson (18/6), Barnes (11/9), Eiligensfeld (7/3), Tóth Á. (11). Csere: Kovács Á. 9/6), Medve (8/6), Vill (6/6) Fomin (5/3), Watkins (4). Vezetőedző: Schmidt Béla.

ZTE: Kinney (22/6), Govens (20/6), Kerpel-Frónius ( 10/3), Mohácsi (20/12), Pantelics (3). Csere: Velkey (4), Czinger (1), Fekete. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Gáspár sérülés, Balmazovics betegség miatt hiányzott a ZTE csapatából, így feltétlenül az otthonában még veretlen Paks számított a mérkőzés esélyesének. Tóth szerzett vezetést a hazaiaknak, a harmadik percben azonban Kinney hármasával már vezetett a ZTE. Egy ideig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Az első negyed vége a vendégeknek sikerült jobban és biztosan vezettek. A folytatásban még egy ideig a ZTE akarata érvényesült. A Paks a 13. percben érte utol a vendégeket (24-24). ZTE időkérés után továbbra is a házigazdák vezettek (18. p.: 36-30). A negyed hajrájában két hárompontossal és Velkey büntetőivel egyenlített a zalai csapat. A nagy szünet után ismét az Atomerőmű jeleskedett (25. p. 50-45). A ZTE-ben közben Mohácsi és Kinney is begyűjtötte 4. személyi hibáját, aminek következtében nem védekezhettek olyan szigorúan, mint előtte. A Paks élt a lehetőséggel elhúzott (32. p.:72-64). Egy időkérés után huszáros öt percet produkálva visszajött a mérkőzésbe a ZTE (37. p.: 75-76). A hátralévő percekben Kerpel Frónius és Mohácsi kipontozódott, s a ZTE mindössze négy pontot szerzett, így a házigazdák a maguk javára fordították a mérkőzést.

A tartalékos ZTE tisztességgel helytáll a nagyobb rotációval rendelkező Paks otthonában. Komplett csapattal talán nyerhetett volna.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - A nagyszünet után kapott 50 pont sok volt, főleg úgy, nem kevés volt közte a hárompontos. A végén védekezésbeli hibáinkat is büntette a Paks. Jelen helyzetünkben tisztességesen helytálltunk.

Kis Attila, a ZTE technikai vezetője: - A találkozó a hajrában dőlt el, amikor a hazaiak pontosabban dobtak. A tartalékos ZTE így is helyt állt.