A 2. félidőben csak szenvedtek

2013. április 11. csütörtök, 08:21

ZTE NKK - PEAC Pécs 52 - 67 (26-21, 14-14, 4-10, 8 -22). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés, rájátszás az 5. helyért, második találkozó. Zalaegerszeg, 150 néző. Jv.: Gorka, Surányi, Tőzsér.

img 5013 a

ZTE: Szalay (6), Varga (10), Szélesy (11/3), Czank (11), Horváth Zs. (6), Csere: Gensler (4), Vida (4), Ambrus. Vezetőedző: Gáll Tamás.

Pécs: Horváth (10), Csutorás, Barbour (8), Nagy Bujdosó (14), Jeascke (10). Csere: Czirják (5), Czukor, Szűcs (5/3), Dusanic (6), Raus (2), Szamosi (6), Kiss (1). Vezetőedző: Zseljko Dokics.

img 5042 a

Az 5. helyért lejátszott második találkozón az első negyedben a ZTE együttese irányította a játékot. Az egerszegiek ekkor még jó ritmusban kosárlabdáztak. A második negyedben csökkent a dobások pontossága, igaz a vendégek sem jeleskedtek ezen a téren, így a zalaiak 5 pontos vezetésénél tértek pihenőre a csapatok. A folytatásban mintha kicserélték volna a két csapatot. Az egerszegiek elképesztően gyenge játékot produkáltak. Ziccerek sorát hagyták ki, és a dobások pontossága is csapnivaló volt. A csapat valósággal szenvedett a pályán. A hazaiak támadó játékáról mindent elmond, hogy a szünet utáni két negyedben mindössze 12 pontot dobtak. Ezzel a ZTE számára véget ért a bajnokság, a 6. helyen zárta az idényt.

Az, hogy lesz-e jövőre női kosárlabda Egerszegen, az majd rövidesen kiderül.

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Fogatlan oroszlánként küzdöttünk. Az egész idény során akkor voltunk sikeresek, ha csapatként léptünk pályára, ma így is csődöt mondtunk. Hiányzott egy vezéregyéniség, sőt talán nem is egy.