Archivum
Megnyílt a 84. könyvhét
Június 6-án nyolcvannegyedik alkalommal nyílt meg Budapesten és az ország több városában is az Ünnepi Könyvhét. Zalaegerszegen a Deák Ferenc Megyei és Városi Könyvtárban Balaicz Zoltán alpolgármester, Kiss Gábor igazgató, és dr. Halász Albert költő, a Lendvai Városi Könyvtár igazgatója köszöntötte az érdeklődőket a könyvünnepen.
Junior szerzők, érett szövegek
Elhangzott: az elmúlt néhány évben Zalában nem a könyvvásárra, hanem sokkal inkább az írók és olvasók közötti személyes kapcsolat építésére helyeződött a hangsúly a könyvhetek alkalmával. Halász Albert szerint napjainkban is szükség van fáklyavivőkre, ám az írót igazán az olvasó teszi azzá, ami. Az Internet és az okostelefonok korában nagyon sokat olvasunk, hiszen állandóan információra van szükségünk, azonban fontos, hogy a szépirodalomra is fordítsunk elég időt. A líra és a próza segít ugyanis megtisztítani a gondolatainkat, és mikor olvasunk, teljesen magunkkal lehetünk - folytatta a muravidéki szerző.
A megnyitó után Pannon Tükör Junior címmel, fiatal zalai költők és prózaírók mutatkoztak be. Szakony Dorinával, Gerencsér Milánnal, Horváth Lászlóval és Horváth Márkkal két ifjú pályatárs, Csik Veronika és Kaj Ádám beszélgetett. A szerzők részt vettek a zalai és muravidéki fiatal íróknak és költőknek szervezett nyári táborban, és többször publikáltak már a Pannon Tükörben, vagy a Hévíz folyóiratban.
A négy ifjú író még pályaválasztás előtt áll, ám abban biztosak, hogy továbbra is szeretnének írni. Eddig főleg versekkel, novellákkal, vagy blog-szerű prózaversekkel és afféle "sűrített" elbeszélésekkel próbálkoztak; méghozzá életkorukat meghazudtoló érettséggel. A stílusok jó része klasszicizáló, a tartalom és a témafelvetés mégis friss, 21. századi.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Tojáskeresés sok csokival a Göcseji FalumúzeumbanZalaegerszeg fejlődött a legdinamikusabban 2014-2024 közöttSzombaton húsvéti piac lesz Zalaegerszegen, sonkakóstolóvalNagypénteken is nyitva lesz a zalaegerszegi VásárcsarnokTöbbször reggelizne a magyar úgy, mint húsvétkor, de nincs rá idejeÁprilis 14-től gázvezeték rekonstrukciós munkálatok kezdődnek Zalaegerszegen, a Petőfi utcábanVersíró pályázatot hirdetett a Deák-technikumZalaegerszegi könyvadomány a baróti iskola könyvtáránakA gyülekezés alapjog: Zalaegerszegen is demonstrált a MomentumZajlik a Landorhegyi úton a vízvezeték kiváltása -
rovatunk hírei
Horváth Csongor Gergő kiállítása a Liszt-iskolábanMészi 65 - kiállítás a Gönczi GalériábanBudaházi Tibor jubileumi kiállítása a Göcseji MúzeumbanVárosi Farsang 2025 - ZalaegerszegMágia a műanyag világban - Dana Puhosh tárlataElkezdődik a volt HEMO felújítása„Az én babám lakodalmast játszik” - népviseleti babák kiállításaÉvindító sajtótájékoztató és ajándékozás a levéltárbanTakács Ágnes alkotásaiból nyílt emlékkiállítás Drabik és Drabik top 10
Nagypénteken is nyitva lesz a zalaegerszegi VásárcsarnokA gyülekezés alapjog: Zalaegerszegen is demonstrált a MomentumA fiúk körében is népszerű a fodrászat, főleg a barberkedésHorváth Csongor festményei az internet előtti kort idézikPörgős évadzárót kínál a Hotel MentholÁprilis 14-től gázvezeték rekonstrukciós munkálatok kezdődnek Zalaegerszegen, a Petőfi utcábanSzombaton húsvéti piac lesz Zalaegerszegen, sonkakóstolóvalNémeth Miklós grafikái ihlették a diákok verseitBemutatta Mintha repülnék című kötetét Szálinger BalázsÖsszefogás a barlahidai barokk orgona megmentéséért