Archivum
Plusz 15 fok lesz február 13-án?
Ha ez így megy tovább, lassan rügyezni fognak a fák... Lesz-e egyáltalán tél, havazás, és mikor? - kérdezgetjük egymást, aztán rákattanunk az időjárás előrejelző portálokra. Mit jósolnak, mire készüljünk? A köpönyeg.hu 15 napos előrejelzése Észak-Dunántúlra, és Zala megyére is nem jósol különösebb változást a jelenlegihez képest. Hajnalban lehet mínusz 1 és mínusz 3 fog között, többfelé kisebb záporral esővel, esetenként megerősödő széllel is számolhatunk a hét második felében. Napközben pedig plusz 4-7 fok várható.
Frontok jönnek, mennek, és hatnak
Eső, havazás, napsütés; változatos időjárással indul az év (Forrás: Időkép)
Előfordulhat havas eső, és hózápor is a térségünkben, de csak szórványosan. A páratartalom Zalaegerszegen ezekben a napokban 93 százalék.
Az időkép.hu 30 napos előrejelzésében sincs semmiféle izgalmas a januári időjárást illetően. Ami kiugró, hogy február 3-ra plusz 15 fokot jeleznek. Igen, igen, nem mínuszt, pluszt! Az ezt követő napokra már nincs előrejelzés, de azért érdemes figyelni, hogy időben előkészítsük a szandálokat... Nem csoda, hogy érezzük: a frontok jönnek, mennek, egyszer hideg-, aztán melegfront van 24 órán belül is. Különösen a nők és az idősek, a gyengébb immunrendszerű emberek és gyerekek nehezebben viselik az időjárási frontokat. A melegfront leggyakoribb panaszai a reumás fájdalmak, keringési elégtelenség, migrén, depresszió, erősebb szívdobogás.
Nem árt figyelni az előrejelzéseket a következő hónapban
A hirtelen betörő hidegfrontoknál idegességet, robbanékonyságot figyelhetnek meg magukon az érzékenyebbek. Romlanak a reflexek, csökkenhet a vérnyomás, az epilepsziásoknál ilyenkor gyakoribbak a rohamok és sokan ilyenkor panaszkodnak reumatikus fájdalmakra. De szaporodhatnak a gyomor-és vesegörcsök is.
Hogyan lehet védekezni a frontok ellen? Természetesen a kiegyensúlyozott, egészséges, sportos életmóddal, és a tudatos táplálkozással. A magas kálium-és magnézium tartalmú ételek csökkenthetik a panaszok erősségét. Ilyen a banán, alma, szőlő, burgonya, tofu, halak, olajos magvak. Fontos a B1, a D és az E-vitamin pótlása is, ezért ajánlatos búzacsírát, paradicsomot, tojást, zöld növényeket és hüvelyeseket fogyasztani.
(Forrás: www.koponyeg.hu; www.idokep.hu)
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Forgalomelterelés a zalaegerszegi HEMO épületénélKockásliliomokat és élőhelyüket károsították meg, pénzbüntetést kaptakMárcius 4-én délután lezárják a zalaegerszegi Kossuth utcátLetartóztatás szexuális erőszak bűntettének gyanúja miattVéget ért a szezon az Egerszegi Titánoknak az Andersen-ligábanKét új erdélyi dinoszauruszfaj nyomaira bukkantakCsalássorozat zajlik a Booking szállásfoglaló oldalt felhasználvaIdén is meghirdette alkotói pályázatát az Országos Tűzmegelőzési BizottságMegemlékezés - Kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapjaKöltségvetésről és egyéb döntésekről a Fidesz sajtótájékoztatóján -
rovatunk hírei
Elkészült az Egészséges Zalaegerszeg ProgramMagunkat láthatjuk! – Megnyílt a 15. Zalaegerszegi Sajtófotó KiállításDana Puhosh absztrakt képei az Apáczai MK-banAz Aranyág Otthon lakóinak alkotásaiból nyílt kiállítás a Salla Galériában140 éve rendezett tanácsú város ZalaegerszegÉrtékadó lélekhangok Kiss GáborralLélekmozgató programot tartottak a parasport naponZalaegerszegen versenyeztek a legjobb FIRST LEGO League csapatokFőhajtás a zalaegerszegi Gulag-emlékműnélTermészettudományos középiskolai konferencia Zalaegerszegen top 10