Archivum
A helyi gazdaság erősítésére
Az önkormányzati tulajdonú Első Egerszegi Hitel Zrt megkezdte működését Zalaegerszegen, a Kossuth utcai Csipke Üzletház második emeletén. A kis-és középvállalkozások működését, fejlesztését elősegítő pénzintézet ünnepélyes átadásán sor került az első hitelszerződés aláírására is Jakab János (Jakab Kft) vállalkozóval.
Megkezdte működését az Első Egerszegi Hitel Zrt.
A vendégeket Gyutai Csaba polgármester köszöntötte, aki utalt arra, sokat gondolkodott a város vezetése, hogyan lehetne a helyi gazdaságba még több forrást juttatni. Így jött az ötlet egy helyi pénzintézet alapítására. A zrt-t a város 300 millió forint alaptőkével alapította, és mint fogalmazott, bízik abban, hogy jól fogja szolgálni a helyi kis-és középvállalkozókat. Ennek eredményeképpen pedig erősödni fog a város, a megye, és a térség. A legfontosabb cél, hogy a helyi gazdaság erős legyen - mondta a polgármester. Végül köszönetet mondott mindazoknak, akik az elmúlt években segítették és közreműködtek a hitelintézet kialakításában.
Vigh László országgyűlési képviselő avató beszédében kiemelte: követendő példa a zalaegerszegi "és az ötlethez, hogy helyi pénzintézet segítse a kisvállalkozásokat, csak gratulálni lehet. A gazdaság bővítéséhez helyi ötletekre, javaslatokra van szükség". Utalt arra is, hogy a bankok jó része "nem látja szívesen" a kis-és középvállalkozásokat, mert attól tartanak, hogy a kihelyezett pénzük nem térül meg. A politikus bízik a gazdaság élénkülésében a zalai megyeszékhelyen és abban is, hogy csökkenni fog a munkanélküliek száma a közeljövőben.
A pénzügyi intézmény az Új Széchenyi Hitelprogram keretében segíti a vállalkozásokat, hogy megvalósíthassák fejlesztési céljaikat, árbevételük növekedése esetén pedig nőhet a helyi iparűzési adó is. A hitelezés forrását az uniós pályázaton elnyert egymilliárd forintos refinanszírozási támogatásból a Magyar Vállalkozásfejlesztési Zrt. közvetíti a pénzügyi szolgáltatónak.
Töröcskei Istvá is üdvözölte a kezdeményezést
A hitelintézet avatásán részt vett Töröcskei István, a Széchenyi Bank, Széchenyi Hitelszövetkezet elnöke is, aki példamutatónak nevezte a zalaegerszegi kezdeményezést. Mint fogalmazott, az a fő kérdés, "hogyan tudunk egyre hatékonyabbak lenni a gazdaságban, és hogy fizetőképességünket meg tudjuk-e tartani". A zalaegerszegi összefogást követendőnek tartja, mivel ez a pénzügyi konstrukció ki tudja egészíteni a bankok tevékenységét.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Bruchner Regina összetettben első helyen végzettTámogatás a Deák-iskola faipari képzésénekForgalomcsillapítás a Radnóti úti óvoda környezetébenFeldíszítették Zalaegerszeg karácsonyfájátKözgyűlés után: sajtótájékoztatót tartott a Fidesz-KDNP frakcióKitűnő minősítést kapott a NŐnek lenni akkor... című kiállításÚj parkolóhelyek a „Lordok háza” mögötti tömbbelsőbenKisasztalos verseny a Deák-technikumbanAz adóemelésekről a Tiéd a Város EgyesületPlakátkiállítás a környezeti problémákról -
rovatunk hírei
Közös európai barátságMegújult a munkaügyi kirendeltség LentibenÁthelyezik az IvókutatVáltozások a kulturális életbenElfogták a lakásbetörőketFelújításra kerül a Nyugdíjas OtthonházFinn vendégekMegszépült a Botfy utcaEgymillió forint marketing célraFókuszban a belvárosi programok top 10
Átépül Zalaegerszegen a Kosztolányi úti gyalogos aluljáróAszfaltozás miatt ideiglenes forgalomkorlátozás lesz a Csány tér és a Hunyadi út környékénÚjabb öt évre Besenczi Árpádot választották a színház vezetőjénekGyenese Viktória kapta az idei Kalliopé-díjatApartmanházzá építik át az egykori Mándi-villátA színpad extrém sport, a színház a jelen pillanat művészeteFelavatták a megszépült Keresztury HázatÚj aszfalt és buszöblök a Köztársaság útjánHúszéves a Dienes-körKözös út a Göcseji Tudásközpontban