Serdülő atléták az élmezőnyben

2013. február 23. szombat, 15:34

A fedett pályás országos serdülőbajnokságon a Zalaszám Sportiskola két arany-, négy ezüst- és két bronzérmével az ország egyik legeredményesebb atlétikai egyesülete lett.

zeg73

Nyolc érem a fedett pályás ob-n

A 14 éves Takács Dóra tavaly nem talált legyőzőre, s jó felkészülésének köszönhetően a fedett pályás országos bajnoki címet még nagyobb fölénnyel nyerte meg, mint tavaly. Dóra súlylökő teljesítménye: 12,01 m.

Meglepetés-győzelmet aratott a sportiskola leány 4x200 m-es váltója – Varga Eszter, Tóth Alexandra, Fehér Gabriella és Krasznai Anna (képünkön) – 1;51,80 perces időeredménnyel végzett az élen. Ott Benjamin 1000 m-en óriási küzdelemben, 2;45,72 perces eredménnyel ezüstérmes. Bagladi Marcell két érmet is nyert, 60 m-en 7,71 mp-es eredménnyel ezüst-, majd a 300 m-es síkfutásban is jó teljesítménnyel (40,79 mp) bronzérmes lett. A 13 éves Varga Eszter 60 m gáton 9,73 mp-es idővel ezüstérmes lett. Szintén ezüstöt akasztottak távolugrásban a 14 éves Krasznai Anna a nyakába, 510 cm-es teljesítménye figyelemre méltó.

A zalaegerszegi küldöttség többi tagjának eredményei:

Hír Csenge 1000 m-en 3;14,88 perces idővel 6., Rákóczi Anna távolugrásban 451 cm-rel 7., Gergály Szabolcs 60 m-en 8,09 mp-cel 7., Tóth Alexandra 60 m-en 8,66 mp-cel pedig a 8. helyen végzett.