Archivum
Gyógyulótábort szerveztek súlyos beteg gyerekeknek Zalában
Közel harminc, súlyos betegségéből már gyógyulófélben lévő gyerek nyaralhat egy hétig Zalaszabarban, a Holnapocska Gyógyuló Táborban, ahol orvosi felügyelet mellett "kitörhetnek" a kórházi hétköznapokból.
A Kis-Balatonhoz közeli, már tavaly is működő táborban térítésmentesen nyaralnak az ország minden részéről érkezett gyerekek, akik daganatos, vérképzőszervi betegségből vagy szívbetegségből gyógyulnak, vagy már gyógyultnak nyilvánították őket.
Garami Miklós, az egészségügyi hátteret is biztosító budapesti Semmelweis Egyetem II. sz. Tűzoltó Utcai Gyermekgyógyászati Klinikájának főorvosa szerdán, a táborban tartott sajtótájékoztatón elmondta: 7 és 14 év közötti gyerekek nyaralnak náluk.
"Biztonságos körülmények között élhetnek át olyan élményeket, mint egészséges társaik, és ez az élménytábor számukra a legjobb testi, lelki, szellemi rehabilitáció" - tette hozzá.
A másfél-két évet kórházban töltő krónikus beteg gyerekek megtapasztalhatják, hogy ők is képesek önállóan sportolni, de barátot, barátnőt, szerelmet is találhatnak, legyőzhetik korlátaikat - fejtette ki Garami Miklós.
A főorvos szerint azért fontosak ezek az élmények a gyógyulófélben lévő gyerekek számára, mert a hosszú kórházi kezelés után nagyon nehezen illeszkednek vissza korábbi közösségükbe.
"Csak gyógyszerrel nem lehet gyógyítani" - hangsúlyozta Garami Miklós.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Véget ért a szezon az Egerszegi Titánoknak az Andersen-ligábanKét új erdélyi dinoszauruszfaj nyomaira bukkantakCsalássorozat zajlik a Booking szállásfoglaló oldalt felhasználvaIdén is meghirdette alkotói pályázatát az Országos Tűzmegelőzési BizottságMegemlékezés - Kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapjaKöltségvetésről és egyéb döntésekről a Fidesz sajtótájékoztatójánA HEMO felújítása miatt forgalomterelés ZalaegerszegenHárom zalai gimnázium is a legjobb 100 között vanAz 50 éves Zalaegerszegi Városi Fúvószenekar volt a Lokálpatrióta Klub vendégeÁldozatot követelt a tűz Letenyén -
rovatunk hírei
Keserédes győzelem a szezonzárónA bronz már megvanHajrában kicsikart győzelemElőnyben a fővárosiakTávolodóban az élvonalTovább élnek a feljutási reményekA győzelem bajnoki címet értJól hajráztak a hazaiakAz edzőváltás sem segítettVisszavágott a bajnok top 10
Elhunyt Zóka Gyula fotográfusHárom zalai gimnázium is a legjobb 100 között vanMár a jövő évadra készül a Hevesi Sándor SzínházMűtét vár Pap Lujzára, átveszik a szerepeitZalaegerszegen is bemutatta könyvét Alföldi RóbertKultúráról, közéletről a Tisza Sziget zalaegerszegi rendezvényénHatvanéves a zalaegerszegi buszállomásMérföldkő - művészeti gimnazisták kiállításaIsmét állatkerti minősítést kapott a Csácsi állatotthonÍgy éltünk a ’80-as években: új kiállításra készül a Göcseji Múzeum